צפו: שוטרים מכים ערבי מול המצלמה

זה קרה בעיצומם של אירועי יום הנכבה בשבוע שעבר. שוטרים עצרו נהג, תושב שכונת עיסאוויה במזרח ירושלים, הורו לו לצאת מן האוטו ללא כל סיבה נראית לעין והיכו אותו - והכל תועד במצלמת האבטחה. תלונה בנושא הועברה למח"ש

מהומות יום הנכבה במזרח ירושלים זכורות לכולנו מהתמונות שפורסמו בכלי התקשורת, אבל הערב נחשף לראשונה בחדשות 2 אירוע שבמהלכו בוצע מה שנראה כהפעלת כוח רבה ומיותרת מצד כוחות הביטחון כלפי מתפרעים פלסטינים.

מצלמת אבטחה בשכונת עיסאוויה תיעדה רכב שהתקרב לשוטרים שפעלו באזור. "באו שני חיילים, הוציאו אותי בכוח וזרקו אותי שני מטרים על הגב. התחילו מכות", סיפר שריף עובייד, תושב השכונה ונהג הרכב שהוצא מתוכו ללא כל סיבה ניכרת לעין.

"התחילו מכות על על הפרצוף, על השיניים, על הראש ועל האף", הוא סיפר לנו. "לשוטרים לא אמרתי כלום. מה יש לי להגיד להם? התחילו מכות. אפילו לא יכולתי להרים את היד".

מי הצית בית? תלוי את מי שואלים

כעבור שניות ספורות, גירשו השוטרים את שריף מהמקום כמכוניתו נותרה נטושה ברחוב. במשטרה ירושלים הבטיחו לבדוק את נסיבות האירוע.

זמן קצר לפני כן התרחש במזרח העיר אירוע נוסף: בית, שמתועד בסרטון בתחתית התמונה, נראה כשהוא עולה באש. להסבר על נסיבות ההתלקחות יש גרסאות סותרות.

מבחינת הפלסטינים, אלה טוענים כי שוטרים יידו רימונים לעבר הבית ואלו הציתו שם את השריפה. מאוחר יותר הם היו אלה שפעלו לכבות אותה. במשטרה, מנגד, טענו כי רימון גז כלל אינו יכול להצית אש - והאשימו כי בקבוק תבערה שזרקו במקום פלסטינים הוא שגרם להתלקחות.

השוטרים טענו כי הוזעקו למקום בעקבות השריפה, סייעו בחילוץ אישה ותינוק מתוך הבית ואחר כך עזרו לכיבוי האש. האישה והתינוק הועברו מהמקום בניידת משטרה, שהותקפה במטר אבנים בעת שנסעה בשכונה. באגודה לזכויות האזרח האשימו את המשטרה בנקיטת אלימות, ופנו למח"ש בדרישה לחקור את האירועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק