בן יוסף לבנת יוכר כנפגע פעולות איבה

תחקיר צה"ל על התקרית הקטלנית בקבר יוסף בשכם העלה כי השוטרים הפלסטינים שהרגו את בן יוסף לבנת ז"ל ופצעו תלמיד ישיבה נוסף, לא היו נתונים בסכנת חיים ולכן לא היו צריכים לירות. בעקבות כך החליט משרד הביטחון להכיר בו כנפגע פעולות איבה

בן יוסף לבנת ז"ל. נפגע פעולות איבה (חדשות 2)

משרד הביטחון החליט להכיר בבן יוסף לבנת, הצעיר שנרצח מירי שוטרים פלסטינים בקבר יוסף בשכם, כנפגע פעולות איבה.

חטיבת ביטוח תביעות במשרד הביטחון אישרה להכיר בלבנת נפגע פעולות איבה בעקבות תחקיר צה"ל, ממנו עלה כי לשוטרים הפלסטינים לא נשקפה סכנה באירוע.

עוד דווח כי בתחקיר הפלסטיני נקבע שהירי אל המתפללים בקבר היה מנוגד להוראות הפתיחה באש.

לבנת: "בן יוסף מסר נפשו על ארץ ישראל"

"בן יוסף לבנת ז"ל היה בחור חייכן, איש משפחה שמח שאהב את ארץ ישראל וכל אדם באשר הוא" - כך אמרה בסוף חודש אפריל שר התרבות והספורט, לימור לבנת, בריאיון ראשון מאז נרצח אחיינה בקבר יוסף בליל החג.

"אנחנו משפחה קטנה, וגם כשאחי חזר בתשובה שמרנו על קשר הדוק וחם. נועם אחי הקים משפחה גדולה לתפארת, עם הרבה אחיינים ועוד נכדים ונינים להוריי", אמרה לבנת בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. לבנת סיפרה כי אחיה החליט לקרוא לאחיינה על שמו של שלמה בן יוסף, מי שהיה היהודי הראשון שהועלה לגרדום על ידי הבריטים. "כמו ששלמה בן יוסף מסר את נפשו על ארץ ישראל, כך עשה גם בן אחי - הוא מסר את נפשו לארץ ישראל כשניסה להתפלל בקבר יוסף למען ארץ ישראל", לדברי לבנת.

השרה לבנת הגדירה את מותו של אחיה כרצח לכל דבר. "שום תקלת תיאום לא יכולה להצדיק רצח", אמרה. "אמנם לא כל הדברים נחקרו, אבל הם הגיעו לקבר יוסף על מנת להתפלל בערב החג. הם לא היו חמושים ולא ניסו לפגוע באף אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת