צעירים לקראת גיוס: "אל תשחררו מחבלים אם ניפול בשבי"

קבצה של כ-30 צעירים שעומדים להתגייס ליחידות קרביות חתמו על הצהרה בה הם דורשים כי אם ייפלו בשבי במהלך שירותם הצבאי - לא ישחררו תמורתם מחבלים. הצעירים מתכוונים לצאת ביום ראשון לצעדה מירושלים ומחסום ארז נגד עסקה לחילופי אסירים עם חמאסף אך מבהירים: "אנו לא פועלים נגד משפחת שליט"

חיילי צה"ל. ארכיון (רויטרס)

"אוהבים את גלעד, לא מאבדים שליטה": תחת הסיסמה הזו יצעדו החל מיום ראשון קבוצת צעירים לפני גיוס, מירושלים למחסום ארז ברצועת עזה, בקריאה שלא לשחרר מחבלים עם דם על הידיים תמורת שחרור גלעד שליט. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

הצועדים, כ-30 צעירים דתיים, תלמידי מכינה קדם צבאית ממעלה אדומים שיתגייסו בקרוב ליחידות קרביות, אף חתמו על מכתב בו הם מצהירים כי אם ייפלו בשבי, אין לשחרר מחבלים תמורתם.

"אנו מבקשים בכל לשון של בקשה כי במידה שחס ושלום ניפול בשבי במהלך שירותנו הצבאי, איננו מעוניינים שמדינת ישראל תשחרר בעבורנו מחבלים רוצחים או סייעני טרור שעלולים לשוב ולפגוע בעם ישראל", כתבו הצעירים.

"לא נסכים שאזרחים יסתכנו כדי לשחרר אותנו"

הצעירים ייצאו מבית העלמין הצבאי בהר הרצל ויצעדו במשך חמישה ימים עד למעבר ארז, שם יקיימו הפגנה נגד עסקת חילופי אסירים. דוד שמיס ותומר מנדל, מיוזמי הצעדה, אמרו ל"ידיעות אחרונות" כי "יש עוד המון אנשים שחושבים כמונו, אבל הדעה שלהם לא נשמעת".

"אנחנו תומכים בשחרור גלעד בכל מחיר", מדגישים הצעירים. "חוץ משחרור מחבלים שיעלה בחיי אדם. לא נסכים שאזרחים יסתכנו כדי לשחרר אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת