ארה"ב תסייע ברכישת 4 סוללות נוספות של "כיפת ברזל"

אחרי שבחודש אפריל הצליחה מערכת "כיפת ברזל" ליירט טילים שנורו מעזה לעבר הדרום, הודיעו בפנטגון כי הם מתכוונים לסייע לישראל ברכישת עוד ארבע סוללות - זאת לפי בקשתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה. "המערכת הוכיחה את יעילותה בעת מלחמה", הסבירו בפנטגון

הפנטגון הודיע הלילה כי הוא מתכוון לסייע לישראל לרכוש עוד ארבע מערכות "כיפת ברזל", המספקות הגנה מפני ירי תלול מסלול - בעיקר משטחי עזה לעבר מערב הנגב. "כחלק מההיערכות התקציבית שלנו נוכל לאפשר לישראל להצטייד במערכות", כך אמר פטריק או'ריילי, ראש הסוכנות להגנה אווירית בפנטגון.

רכישת הסוללות הנוספות תתאפשר בזכות תוספת תקציבית של מאתיים מיליון דולרים לתקציב ההגנה האמריקני, ולפי בקשת הנשיא ברק אובמה חלקו יועבר לישראל לשם הצטיידות בסוללות "כיפת ברזל", שזכו לשבחים. "המערכת הוכיחה את יעילותה בעת מלחמה", הוסיף או'ריילי.

כיום מוצבות באזור הדרום שתי סוללות של "כיפת ברזל" בבאר שבע ובאשקלון. במידה ויהיה שינוי במצב הביטחוני ובתמונת האיומים, יועתק מיקומן של המערכות לפי הצרכים הביטחוניים. בחודש אפריל האחרון יירטה לראשונה המערכת רקטה שנורתה מרצועת עזה לעבר באר שבע. נזכיר כי עלות סוללה אחת של המערכת עומדת על כ-50 מיליוני דולרים, ועלות כל יירוט - 40 אלף דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת