מיום שבת: מעבר רפיח ייפתח בקביעות לתנועת פלסטינים

השלטונות במצרים הכריזו על הסרת המגבלות הקיימות על מעבר פלסטינים ועל פתיחת מסוף רפיח באופן יומיומי מהשעה 9:00 ועד לשעה 17:00, מלבד ימי שישי וחגים - החל מסוף השבוע הקרוב. פתיחת המעבר נועדה "לסיים את ההפרדה בין הפלסטינים ולהשגת פיוס לאומי", כך דווח בסוכנות הידיעות המצרית "מנה"

מעבר רפיח ייפתח בקביעות (חדשות 2)

השלטונות במצרים הודיעו כי בכוונתם לפתוח את מעבר רפיח לתנועת פלסטינים באופן קבוע החל מיום שבת הקרוב, כך מדווחת סוכנות הידיעות המצרית "מנה". התנועה הצבאית ששולטת במדינה פועלת לפי הדיווח, כדי "להקל על מצור בן ארבע שנים על עזה".

השלטונות במצרים צפויים להסיר את המגבלות על מעבר פלסטינים ולפתוח את מסוף רפיח באופן יומיומי מהשעה 9:00 ועד לשעה 17:00, מלבד ימי שישי וחגים. פתיחת המעבר תאפשר לפלסטינים להיכנס ולצאת מעזה באופן חופשי בפעם הראשונה מאז שנת 2007, כאשר ישראל ומצרים סגרו את המעברים בעקבות ניצחונו של ארגון חמאס בבחירות ועלייתו לשלטון בעזה.

מסוכנות הידיעות נמסר כי ההחלטה לפתוח את מעבר רפיח היא חלק מהמאמצים "לסיים את ההפרדה בין הפלסטינים ולהשגת פיוס לאומי". על פי ההצהרה, יוחזרו התקנות שהיו קיימות לפני שהוטל המצור. בזמנו, משקיפים אירופים היו אחראים על תפעול המעבר וישראל פיקחה על התהליך כדי למנוע מעבר של נשק ומחבלים. מהדיווח הנוכחי לא ברור כיצד ואם בכלל יתבצע פיקוח על האנשים והסחורות שיעברו במסוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק