החברה האירנית: לא מכירים את האחים עופר

חברת הספנות האירנית מגיבה הערב לראשונה בשיחה עם חדשות 2, לטענות ארה"ב לפיהן חברה בבעלות האחים יולי וסמי עופר מכרה לה ספינה - בניגוד לסנקציות המערב על משטר אחמדינג'אד. בשיחה הודה נציג החברה כי הוא מכיר את החברה המתווכת, בבעלות דובאית, אך לא את החברה הישראלית "טנקר פסיפיק". סוף לפרשה?

במשפחת עופר מסרבים להירגע מהחדשות שקיבלו אתמול מארצות הברית, לפיהן חברת ספנות סינגפורית שבבעלותם, נכנסה לרשימה השחורה.

במשפחה מנסים להסביר שמדובר בסך הכול באי הבנה. לפי האמריקנים, חברת "טנקר פסיפיק" שבבעלות עופר, מכרה מיכלית לחברת "קריסטל שיפינג", חברה שרשומה תחת בעלות דובאית, ומשם עברה הספינה לחברת IRISL, חברת הספנות של שלטון האייתוללות.

כדי לעקוף את סנקציות המערב, הקים המשטר באירן מאות חברות קש ברחבי העולם. אחת מהן היא ככל הנראה אותה חברה דובאית. האמריקנים טוענים שמשפחת עופר הייתה צריכה לדעת שהספינה תגיע בסופו של דבר לאחמדינג'אד.

החברה האירנית לא מכירה את חברת האחים עופר

נציג החברה בטהרן אומר הערב בשיחה עם חדשות 2 כי הוא מכיר את החברה הדובאית, אבל לא מכיר עסקה עם האחים עופר. "יש לנו קשרים עם 'קריסטל שיפינג'", אמר הנציג. "אין לי שום מידע על חברת 'טנקר פסיפיק' ועל הספינה הזוף למרבה הצער איני יכול לעזור לך".

בתוך כך הגיב הערב משרד הביטחון לראשונה לפרשה. " איננו מכירים את הנושא מעבר לפרסומים בכלי התקשורת, פרטי המקרה ותוכן החשדות גם הם אינם ידועים לנו".
"משרד הביטחון מבהיר כי מאחר ועל פי הפרסומים מדובר בעסקה אזרחית ומאחר והמשרד מפקח אך ורק על ייצוא של ציוד וידע ביטחוני לחו"ל, אין למשרד נגיעה או מידע כלשהו בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת