נסראללה: "לא למו"מ, לא לקיומה של ישראל"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב ממקום מחבואו והגיב בחריפות לנאומים המדיניים בימים האחרונים. נסראללה קרא "לומר לא למו"מ, לא לקיומה של ישראל ולא לכיבוש ירושלים" והוסיף: "הדרך הנכונה היא התנגדות חמושה"

בנאום ראשון מזה זמן רב, לאחר דיווחים על כך שירד למחתרת בעקבות חיסול בן לאדן, נשא הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה דברים ממקום מחבואו והתייחס בתקיפות לנאומים המדיניים האחרונים, של אובמה ונתניהו.

רשמית, הנאום היה לרגל יום השנה ה-11 לנסיגת צה"ל מלבנון. "אובמה ונתניהו הכו קשות את יוזמת השלום הערבית משנת 2002, שהגישו מדינות ערב בראשות סעודיה", אמר נסראללה.

"אני קורא לליגה הערבית להגיב לנאומי אובמה ונתניהו בגניזת היוזמה לכל הפחות ולומר לא למו"מ, לא לקיומה של ישראל ולא לכיבוש ירושלים", הוסיף.

מזכ"ל חיזבאללה המשיך, בנאום ששודר על מסכים באזור הבוקעה בדרום מזרח לבנון, ואמר: "כשאנחנו שומעים נאומים כאלה, אנחנו יותר משוכנעים בצדקת דרכנו דרך ההתנגדות. הדרך הנכונה להשגת היעדים היא לא מו"מ, כי אם התנגדות עממית חמושה. בפני הפלסטינים אין אופציה אחרת זולת ההתנגדות לשם השחרור".

אשכנזי: חיזבאללה - האיום הגדול ביותר

הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי הכריז היום בדבריו באוניברסיטת בר אילן כי ארגון חיזבאללה הוא האתגר הגדול ביותר שאיתו מתמודד צה"ל. "חרף הביקורת על מלחמת לבנון השנייה, ההרתעה גברה בעקבותיה", אמר אשכנזי. "אינני זוכר תקופה כל כך ארוכה של שקט מול חיזבאללה. יש לנו דור חדש של ילדים שעומדים לעלות לכיתה א' בקריית שמונה והם מעולם לא שמעו את צופרי האזעקה".

"אם חיזבאללה ירצה, הוא יכול לירות כמות מסיבית של טילים כמעט לכל נקודה במדינת ישראל", הזהיר. "אבל חיזבאללה לא יוכל לכבוש את הגליל והחמאס לא יוכל לכבוש את הנגב. לכן עלינו לגבש טקטיקה שלא תאפשר להם לירות את הטילים ושתקצר את המלחמה ככל שאפשר. המודל שראינו במבצע עופרת יצוקה הוא מה שנראה בהמשך. יהיו דוחות (כדוגמת גולדסטון) אך נצטרך לחיות עם זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת