דיווח: "רוסיה הזהירה את ישראל 3 פעמים בפרשת ליידרמן"

עיתון רוסי מדווח היום כי עוד ב-2009 הזהיר משרד החוץ במוסקבה את שגרירות ישראל, כי הנספח הצבאי "קושר קשר כדי לעקוף את משרד החוץ". 2 אזהרות דומות הגיעו בהמשך. בתחילת החודש נעצר ליידרמן במסעדה במוסקבה - וגורש לישראל

בישראל ידעו מראש על המשבר הדיפלומטי עם רוסיה? העיתון הרוסי "קומסומולסקייה פראבד" מדווח היום כי עוד בחודש נובמבר 2009, שלח משרד החוץ הרוסי מסמך רשמי לשגרירות ישראל ברוסיה, לפיו הנספח הצבאי ואדים ליידרמן הפר את אמנת וינה המתייחסת ליחסים דיפלומטיים בין מדינות.

על פי הדיווח, רוסיה הזהירה כי ליידרמן קשר קשר בניגוד לכללים, "כדי לעקוף את משרד החוץ ואת משרד לקשרי חוץ של משרד הביטחון". בדיווח אין התייחסות ישירה לחשדות נגדו, לפיהם אסף מידע מסווג עבור ישראל.

הערה נוספת, כך דווח, נשלחה לשגרירות ישראל בחודש אפריל 2010. אזהרה שלישית באותו נושא שוגרה ב-29 בדצמבר 2010, אז הובטח בשגרירות כי "כל הפעולות על ידי הנספח הצבאי יבוצעו בהקפדה על הוראות אמנת וינה".

העיתון דיווח כי ליידרמן נתפס "על חם" על ידי הרשויות הרוסיות במסעדה במוסקבה ב-12 במאי. הוא ניסה לסגור את המחשב הנייד, אך על המסך שנפתח נראה מסמך עם חותמת "סודי ביותר". האירוע התרחש במהלך ארוחת צהריים עם אזרח רוסי, אשר נמצא כעת בכלא.

לפי הדיווח, עם גירושו מרוסיה אמר ליידרמן: "הייתה אי הבנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת