מארגני המחאה הפלסטינית: "לנחות בנמלי התעופה בישראל"

צעדה פלסטינית נוספת לעבר גבולות ישראל מתארגנת בימים אלה, כשהפעם המועד המתוכנן הוא היום שבו פרצה מלחמת ששת הימים – 5 ביוני. "המטרה היא שהכיבוש יהיה בכוננות מתמדת", מצהירים המארגנים

אחרי ש-15 מפגינים נהרגו ועשרות נפצעו בגבולות הצפוניים עם סוריה ולבנון ביום הנכבה האחרון, צפויה ישראל לעמוד בפני אתגר נוסף ממש בקרוב - התארגנות פלסטינית קבעה היום כי ב-5 ביוני, המועד שבו התחילה מלחמת ששת הימים, על הפלסטינים בכל מדינות האזור לצעוד לעבר "פלסטין ההיסטורית".

ההתארגנות כבר תופסת תאוצה ברחבי האינטרנט והרשתות החברתיות, ובשונה מהפעם האחרונה - פונה גם אל פלסטינים שמתגוררים במדינות רחוקות מהאזור להגיע ולהשתתף בצעדה. מנהיגי ההתארגנות קוראים לכל הפלסטינים באשר הם, ואף לתומכיהם ולליברלים במדינות השונות ובתוך תחומי הקו הירוק, לצעוד לעבר גדר המערכת ולהניף את דגלי פלסטין במחאה.

המארגנים אף קוראים לפלסטינים "להגיע מהאוויר - ולנחות בכל נמלי התעופה הישראלים". עם זאת, הדגישו המארגנים כי על הפלסטינים להגיע עם דגלים בלבד וללא נשק, כדי שההפגנות לא תהיינה אלימות.

"המטרה שלנו היא שהכיבוש יהיה כל הזמן בכוננות על ובדאגה רבה", כתבו מארגני המחאה. "נמשיך בצעדות שלנו עד שכל הפליטים יחזרו לחיפה, ליפו, לבאר שבע ולכל הערים הכבושות".

במקביל, בכוונת המארגנים לנקוט בצעד נוסף והוא פתיחת הליך משפטי נגד מנהיגים ישראלים ומפקדי צה"ל בגין תוצאות ה"טבח", כך לטענתם, שאירע ביום ראשון בגבולות עם סוריה ולבנון. לצורך כך, עשויים המארגנים לפנות גם לאו"ם, בדרישה שיצהירו על תמיכה בפליטים הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהומות בגבול הצפון - הסיקור המלא:

דיווח: צעירים סורים ולבנונים ינקמו על אירועי הנכבה

אזרח סורי הודה: ניסיתי לחטוף חייל

כוח צה"ל צפה בחדירת המפגינים הסורים

המחדל: הסורים פורצים - בלי הפרעה

תיעוד רגעי פריצת גבול סוריה