רוסיה מודיעה רשמית: "נספח צה"ל נתפס מקבל מידע סודי"

התייחסות רוסית לפרשת הנספח: סוכנות הידיעות "נובסטי" מדווחת הערב כי אל"מ ואדים ליידרמן נעצר בשבוע שעבר "בזמן שקיבל מידע סודי" - ועל כן הוכרז "אישיות בלתי רצויה" ונקרא לעזוב את רוסיה בתוך 48 שעות. בישראל הוא עבר בדיקת פוליגרף - וצלח אותה

פרשת ה"ריגול הישראלי" - עכשיו הגרסה הרוסית: במוסקבה הודיעו היום כי נספח צה"ל ברוסיה, אלוף משנה ואדים ליידרמן נעצר בשבוע שעבר "בזמן שקיבל מידע סודי", כך מדווחת הערב סוכנות הידיעות הרוסית "נובסטי". בדיווח בסוכנות הידיעות נטען כי עם חשיפתו, הוכרז אל"מ ליידרמן "אישיות בלתי רצויה" ונדרש לעזוב את רוסיה בתוך 48 שעות. מדובר בתגובה הרשמית הראשונה של רוסיה לאירוע.

הבוקר דווח בעיתון "מעריב" כי ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין והנשיא דימיטרי מדבדב אישרו בעצמם את מעצרו וגירושו של אלוף משנה ואדים ליידרמן.

אל"מ ליידרמן נעצר בתחילת השבוע על ידי גורמי מודיעין רוסים במהלך ארוחה במסעדה במרכז מוסקבה בה נפגש עם איש קשר קבוע שלו, ככל הנראה ממשרד ההגנה הרוסי - בחשד שאסף מידע מסווג עבור ישראל. הוא נבדק כאחרון הפושעים, כשהפשיטו אותו לעיני כל יושבי המסעדה, והוא נלקח למעצר.

פרט חשוב נוסף נמסר אמש בדיווח רשת החדשות הבריטית BBC על הפרשה, שם נטען כי מה שהציל את ליידרמן מהסתבכות אישית קשה ברוסיה ואיפשר את חזרתו ארצה הוא החסינות הדיפלומטית, בה עשה שימוש כדי להימנע מפתיחת הליכים משפטיים נגדו וכדי שיאפשרו לו לשוב ארצה במהירות.

עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף

אלוף משנה ואדים ליידרמן עלה לטיסה ארצה במוצאי שבת ושב לפני שלושה ימים היישר לחקירת שב"כ. הוא הועבר לבדיקת פוליגרף, מחשש שבמהלך שהותו ברוסיה היה מעורב גם במגע עם סוכן זר - כלומר בריגול נגד ישראל.

ממצאי הבדיקה הזימו את החששות, אך במערכת הביטחון מוטרדים מהאפשרות שהתקרית תפגע ביחסים המתוחים שבין ירושלים לבין מוסקבה, ששרויים ממילא בתקופה רגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת