דיווח: צעירים סורים ולבנונים ינקמו על אירועי "הנכבה"

בסוריה ולבנון מתכוננים ל"יום השישי להחזרת הכבוד", בו על פי התכנונים ברשת הפייסבוק יגיעו שוב אלפי מפגינים למעברי הגבול עם ישראל וינסו לחדור לשטחה. "אנחנו ננקום על האירועים בתחילת השבוע", כתבו המארגנים בדף

בחודשים האחרונים קמה ועלתה מחאה ברשת הפייסבוק, שקראה לצעירים מהמדינות הגובלות בישראל להגיע ביום ראשון האחרון לגבול עם ישראל. האירועים הללו הסתיימו במותם של מספר אזרחים סורים שניסו וחלקם אף הצליחו להסתנן לישראל, בהפגנות ענק בלבנון וברצועת עזה במה שכונה "יום הנכבה".

מאז האירוע, החלה עוד התארגנות ברשת הפייסבוק, הקוראת לצעירים להשתתף במחאת "יום שישי הגדול להחזרת הכבוד". בהמשך לאירועי יום הנכבה, קוראים המארגנים להגיע בתום תפילות יום השישי לגבולות בין ישראל לסוריה ולבנון, ושם להפגין ואף לנסות להסתנן שוב לישראל. "המטרה שלנו, היא לנקום על האירועים בתחילת השבוע", נכתב בדף.

 אזרח סורי הודה: ניסיתי לחטוף חייל

סברי יוסף אל-סוואלמה, אזרח סורי שנפצע מירי צה"ל שלשום ב"יום הנכבה" בעת חציית גדר הגבול עם ישראל ברמת הגולן, אומר כי הוא נורה בזמן שניסה לחטוף חייל ישראלי.

אל-סוואלמה אמר לעיתון הסורי "תשרין" כי הוא השליך אבנים על החייל במטרה לנטרלו. לדבריו, לא החייל הזה הוא שירה עליו אלא חייל אחר שראה את המתרחש.

אנשי אסד הנחו את המסתננים

ביום שני נחשפו במהדורה המרכזית תמונות חדשות מהתקרית החמורה סמוך למג'דל שמס, אשר מחזקות את ההערכה כי פריצת הגבול ביום ראשון התבצעה לא רק בידיעה ובתיאום עם משטרו של בשאר אסד - אלא אף בשליטת אנשיו בשטח.

בסרטון הווידאו, שצולם על ידי אחד המפגינים והועלה לאתר האופוזיציה הסורית, נראים אנשי צבא וחמושים, המזוהים כאנשי ביטחון של המשטר הסורי, מתלווים למסתננים שחצו את הגדר במסגרת אירועי יום הנכבה ואף נותנים להם הוראות. 

סיקור מיוחד: הסלמה ביום הנכבה

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה 

מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון 

שר הביטחון ברק: "אנחנו רק בהתחלה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת