תיעוד מיוחד: כך הסתננו המתפרעים מסוריה לתוך ישראל

מה בדיוק קרה אתמול בצהריים בגדר המערכת סמוך למגד'ל שמס? סרטון שאנו מפרסמים מתעד את הרגע בו פרצו מאות מסתננים לתוך ישראל בקריאות "אללה אכבר" והתקבלו בחיבוקים ונשיקות. "הגשמנו את זכות השיבה לפלסטין. כך נראה השחרור", הצהירו המתפרעים באושר. צפו בתיעוד המיוחד

יממה אחר פריצת גדר הגבול בין ישראל לסוריה במסגרת אירועי יום הנכבה, אנו מפרסמים הערב סרטון הממחיש בדיוק איך פרצה המהומה סמוך למג'דל שמס.

כפי שרואים בתמונות, הסתערו מאות מסתננים לעבר הגדר כשהם נושאים דגלי פלסטין, צועקים סיסמאות לשחרור פלסטין ושואגים "אללה אכבר". מהעבר השני מנסים להזהיר את המפגינים מפני הימצאות מוקשים באזור - אך את המתפרעים זה לא מעניין. הם ממשיכים לשעוט קדימה.

לאחר שהצליחו לעבור לצד השני התאחדו המסתננים עם חבריהם מעבר לגבול והתחבקו זה עם רעהו. "אלוהים שומר אתכם, גיבורים", קיבלו את פניהם בנשיקות וברכות. המתפרעים בתגובה מתקשים להסתיר את התרגשותם ומצהירים: "הגשמנו את זכות השיבה לפלסטין. כך נראה השחרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

צה"ל הקים היום מחדש את גדר הגבול עם סוריה שנהרסה אמש בהתפרצות ברמת הגולן. במשטרה הציבו גם היום מחסומים סביב הכפר, כדי לבדוק אם ישנם מסתננים או מפגינים שלא חצו בחזרה את הגבול לסוריה. עד כה נעצרו שלושה סוריים שנמצאים בחקירה.

מנגד הביעו בחמאס סיפוק מהתקריות ואמרו כי הצעדות אתמול לעבר גדרות הגבול עם ישראל סוללות את הדרך לשיטה חדשה של מאבק.