הוריו של שליט לרה"מ: מדוע להעביר את הכסף לפלסטינים?

נועם ואביבה שליט זועמים על העברת הכספים לרשות הפלסטינית ואומרים שמדובר בהתקפלות של הממשלה. במכתב דחוף ששיגרו לראש הממשלה הם מחו על ההחלטה ודרשו לדעת האם עניינו של גלעד שליט הובא במכלול השיקולים

אביבה ונועם שליט. דורשים תשובות (חדשות 2)

הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, אביבה ונועם, שיגרו אחר הצהריים מכתב ובו "פנייה דחופה" לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק ושר האוצר יובל שטייניץ, בדרישה לקבל מהם באופן מיידי הסברים על ההחלטה להעביר לרשות הפלסטינית את הכספים שהוקפאו תחילה, בעקבות הפיוס בין פתח לחמאס.

בא כוחם של בני משפחת שליט, עו"ד גלעד שר, כתב: "מבלי שהודעתם למרשינו מאומה בעניין, פורסם הבוקר בתקשורת כי ראש הממשלה ושר האוצר נסוגו מהחלטתם לעכב בידי ישראל את כספי המסים של הרשות הפלסטינית, זאת לנוכח 'הבהרות שנקבלו ממנה'".

בהמשך, דרש עו"ד שר לקבל מהשלושה "מידע לאלתר וללא כל דיחוי" אודות אילו הבהרות התקבלו מהפלסטינים שאפשרו לפתע את העברת הכספים, האם בפורום שבו התקבלה ההחלטה נידונה גם הדרישה לשחרורו של שליט לנוכח הפיוס הפלסטיני, ואם אותה סוגיה טרם נידונה - מדוע השתהו בעיסוק בכך וכיצד, אם אכן היה כך, קיבלו החלטה להעביר את הכסף ללא שקילת השלכות המהלך על הניסיונות לשחרר את גלעד.

כמו כן דרשו הורי החייל החטוף להציג לפניהם את מכלול הנתונים, המידע והשיקולים הקשורים בעניינו של גלעד שהועלו כשהתקבלה ההחלטה על העברת הכספים.

את המכתב חתם עו"ד שר בהצהרה כי "מרשינו הורו להמשיך ולפעול בכל הערוצים העומדים לרשותם כדי לקבל תשובות ברורות, ועל מנת להביא את הגורמים המוסמכים לפעול בשיקול דעת ובהפעלת מלוא הסמכויות הנתונות בידיהם כדי לקדם את שחרורו של גלעד שליט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת