עורך דינו של הנהג הדורס: "האמת תתגלה, זו תאונת דרכים תמימה"

הצעיר מכפר קאסם שחשוד בביצוע פיגוע הדריסה אתמול בדרום תל אביב יישאר במעצר למשך 8 ימים נוספים. אמו, שהגיעה הבוקר לדיון בבית המשפט, האשימה את עדי הראייה שטענו כי מדובר בפיגוע וכינתה אותם "שקרנים". עורך דינו הבהיר כי בוחן תנועה מטעמו יבחן את הממצאים

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום בשמונה ימים את מעצרו של הצעיר תושב כפר קאסם, שהשתולל אתמול עם משאיתו בדרום תל אביב וגרם למותו של אביב מורג בן ה-29 ולפציעתם של עוד כ-20 בני אדם, במה שנראה כפיגוע דריסה לרגל "יום הנכבה". לבקשת המשטרה הוצא אתמול צו איסור פרסום על שמו, תמונתו ופרטיו של החשוד.

נהג המשאית חשוד בעבירות רצח, ניסיון רצח, גרימת חבלה חמורה וסיכון חיי אדם בדרך. לבקשת השב"כ, הדיון בבית המשפט התנהל בדלתיים סגורות.

צפו: תיעוד השניות הראשונות מזירת הפיגוע

אמו של הצעיר הגיעה היום לדיון בבית המשפט. "אתם אומרים שהוא עשה פיגוע רק כי הוא ערבי", האשימה. "זו הייתה תאונת דרכים. הוא עובד עם ישראלים ויהודים. זה פיגוע כי הוא ערבי? הבן שלי לא כזה".

על הטענות אתמול של עדי ראייה ופצועים לפיהן בנה צעק 'אללה הוא אכבר' ואף הכה צעירה בעזרת שברי רמזור, אמרה האם: "מי שדיברה אתמול לא אוהבת ערבים. היא שקרנית. רואים בטלוויזיה שהייתה תאונה. הוא לא השתלט על ההגה, היה פיצוץ בגלגל".

עורך דינו מופיד בדיר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי, "התוצאות טרגיות ומצערות. אנחנו משתתפים בצער משפחת ההרוג ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. המשפחה והנהג משתפים פעולה עם בית המשפט וצוות החקירה. אנו מקווים שהאמת תתגלה - זו תאונת דרכים תמימה. העיתוי פשוט היה לא נכון. הוא לא צעק 'אללה הוא אכבר'. חוקר תאונות ובוחן תנועה מטעמנו יבחנו גם הם את הממצאים".

אמש פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי רק בתקופה האחרונה שב החשוד מביקור בסעודיה. כעת נבדק האם בעת שהיה שם, קיבל מגורמי טרור הכשרה כדי להוציא לפועל את הפיגוע.

השחזור: כך התבצע פיגוע הדריסה 

אביב מורג, צעיר בן 29 שעמד להינשא בקיץ הקרוב לחברתו, נהרג אתמול וכ-20 אנשים נוספים נפצעו בהשתוללות הקטלנית של נהג המשאית מכפר קאסם בדרך בר לב שבדרום תל אביב.

רגעי האימה החלו כשנהג המשאית עשה דרכו מערבה, לכיוון מחלף מסובים. בשלב מסוים הוא פגע בעוצמה ברכב הראשון והטיח אותו לעבר הרמזור. הנהג המשיך בנסיעה ופגע ברכב חונה. כמה עשרות מטרים לאחר מכן, הוא התנגש בעוצמה בשתי מכוניות נוספות, ואז חצה את הצומת והתנגש באוטובוס שהגיח מולו.

רגע לפני שנעצר, הספיק הנהג לפגוע גם ברוכב אופנוע. מסע ההרג בא לקצו רק כשהוא נעצר בשער בית הספר היסודי "גולומב". למרבה המזל, הייתה אז חצר המשחקים שלו ריקה מתלמידים באותה השעה – ואיש מהם לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק