שחזור: כך התבצע פיגוע הדריסה בתל אביב

זה התחיל בנסיעה תמימה בדרך בר לב, מכיוון מחלף מסובים לדרומה של ת"א. בשלב מסוים, החל צעיר מכפר קאסם לפגוע בכלי רכב וברוכב אופנוע, הרג צעיר, פצע כ-20 נוספים ונעצר רק בשער בית ספר יסודי - שלמרבה המזל, איש מבין תלמידיו לא נפגע. צפו בשחזור מסע הטירוף

אביב מורג, צעיר שעמד להינשא בקיץ הקרוב לחברתו, נהרג הבוקר וכ-20 אנשים נוספים נפצעו בהשתוללות הקטלנית של נהג המשאית מכפר קאסם בדרך בר לב שבדרום תל אביב.

צפו בתיעוד השניות הראשונות מזירת הפיגוע

רגעי האימה החלו כשנהג המשאית עשה דרכו מערבה, לכיוון מחלף מסובים. בשלב מסוים הוא פגע בעוצמה ברכב הראשון והטיח אותו לעבר הרמזור. הנהג המשיך בנסיעה ופגע ברכב חונה. כמה עשרות מטרים לאחר מכן, הוא התנגש בעוצמה בשתי מכוניות נוספות, ואז חצה את הצומת והתנגש באוטובוס שהגיח מולו.

רגע לפני שנעצר, הספיק הנהג לפגוע גם ברוכב אופנוע. מסע ההרג בא לקצו רק כשהוא נעצר בשער בית הספר היסודי "גולומב". למרבה המזל, הייתה אז חצר המשחקים שלו ריקה מתלמידים באותה השעה – ואיש מהם לא נפגע.

תיעוד השניות הראשונות

מצלמות תיעדו עוברי אורח משתלטים על המחבל, שהמשיך לאורך כל הזמן לצעוק לעברם: "אללה הוא אכבר". שוטרים שהגיעו לזירה הובילו אותו לחקירה, כדי לוודא מעל לכל ספק שאין מדובר בנהג שיכור או כזה שהיה נתון להשפעת סמים.

חקירתו נמשכת במלוא המרץ, כשאחד הפרטים שהתבררו הם כי רק בתקופה האחרונה שב מביקור בסעודיה. כעת נבדק האם בעת שהיה שם, קיבל מגורמי טרור הכשרה כדי להוציא לפועל את הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק