תיעוד: כך השתלטו על הנהג הדורס בת"א

מצלמות וידאו שתיעדו את השניות הראשונות לאחר פיגוע הדריסה חושפות את ההמולה ואת רגעי האימה בת"א. ההמון שהצליח להשתלט על הנהג המשתולל התנפל על הצעיר שדרס למוות את אביב מורג ופצע כ-20 בני אדם נוספים. חלק מעוברי האורח בעטו בו. הדורס חזר לאחרונה משהות בסעודיה, וכעת בודקים האם קיבל הכשרה מגורמי טרור

שעות אחרי פיגוע הדריסה שגבה את חייו של הצעיר אביב מורג, ממחיש תיעוד מהשניות הראשונות שאחרי תחילת האירוע את הבהלה ששררה במהלך ההשתוללות הקטלנית של נהג המשאית בדרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקריאה הראשונה למוקד מד"א ניכרת האימה היטב בקולה של האזרחית שהתקשרה, שני. "את איתי?", שאלה אותה המוקדנית – ונענתה: "הוא דפק לי משהו בראש". אשת מד"א שאלה: "מה קרה שני?", וזו השיבה: "הנהג של המשאית ערבי. הוא דפק לי הרגע משהו בראש". המוקדנית אמרה לה: "תתרחקי משם שני, תתרחקי".

וכך זה נראה דקה בלבד אחרי. המחבל החשוד, מסומן בסרטון כשהוא מוקף בעיגול, שוכב על הרצפה, אחרי שדרס למוות אדם אחד ופצע יותר מ-20 אחרים בדרך בר לב המחברת את שכונת התקווה למחלף מסובים.

האירוע החל כשנהג המשאית עשה דרכו מערבה. בשלב מסוים הוא פגע בעוצמה ברכב הראשון והטיח אותו לעבר הרמזור. הנהג המשיך בנסיעה ופגע ברכב חונה. כמה עשרות מטרים לאחר מכן, הוא התנגש בעוצמה בשתי מכוניות נוספות, ואז חצה את הצומת והתנגש באוטובוס שהגיח מולו.

רגע לפני שנעצר, הוא הספיק לפגוע גם ברוכב אופנוע. מסע ההרג בא לקצו רק כשהנהג נעצר בשער בית הספר היסודי "גולומב", שחצר המשחקים שלו הייתה, למרבה המזל, ריקה מתלמידים באותה השעה.

זמן קצר אחר כך נראים עוברי האורח משתלטים על המחבל, שהמשיך לאורך כל הזמן לצעוק לעברם: "אללה הוא אכבר". שוטרים שהגיעו לזירה הובילו אותו לחקירה, כדי לוודא מעל לכל ספק שאין מדובר בנהג שיכור או כזה שהיה נתון להשפעת סמים.

חקירתו נמשכת במלוא המרץ, כשאחד הפרטים שהתבררו הם כי רק בתקופה האחרונה שב מביקור בסעודיה. כעת נבדק האם בעת שהיה שם, קיבל מגורמי טרור הכשרה כדי להוציא לפועל את הפיגוע.