שר הביטחון ברק: "אנחנו רק בהתחלה"

שר הביטחון אהוד ברק הגיב הערב לאירועי יום הנכבה, בהם נהרגו 12 בני אדם בגזרות השונות ונפצעו עשרות ואף מאות - ביניהם גם ישראלים. "במג'דל שמס קרה דבר פחות טוב. אני מניח שיעשו תחקירים ויפיקו את הלקחים", אמר ברק והדגיש: "אנחנו רק בתחילת העניין, ויכול להיות שנראה אתגרים הרבה יותר מורכבים גם בתחום הזה"

"צה"ל צריך להגן על הריבונות של המדינה, ובסך הכול הצליח היום לעשות את זה", כך אומר הערב שר הביטחון אהוד ברק בריאיון במהדורה המרכזית בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת הוסיף ברק, "באמת במג'דל שמס קרה דבר פחות טוב. אני מניח שיעשו תחקירים ויפיקו את הלקחים. היו הרוגים בכמה מקומות, ואנחנו מצרים על הרוגים, מי שאחראי זה אלה שניסו להפר את הריבונות של ישראל ואלה ששלחו אותם או עודדו אותם".

"אנחנו רק בתחילת העניין ויכול להיות שנראה אתגרים הרבה יותר מורכבים גם בתחום הזה", הזהיר שר הביטחון. "בסך הכול, המפקדים טיפלו בזה בצורה נכונה. חבל שהגיעו לתוך מג'דל שמס, אבל אני בסך הכול מסרב להתרגש מכל האירוע".

על ההרוגים מירי צה"ל בעזה ובסוריה אמר ברק: "השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, אך זה מצב מסוים ביחסי המספרים, שאין דרך לתת להם תשובה, יש רגע שבו אין ברירה אלא לירות לרגליים של אנשים וטוב מאוד שהכוחות פעלו באיפוק ובשיקול דעת, ולא היה פה מרחץ דמים מזיק".

במקביל כינה הערב בכיר בצה"ל את פריצת גדר הגבול בין סוריה לישראל: "תקלה". לדבריו, שיקול דעת והתנהגות נכונה מנעו מאה הרוגים או יותר באירועים.

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון

דובר צה"ל: "זו פרובוקציה אירנית"

אביב נהרג בפיגוע דריסה - לפני החתונה