נתניהו על אירועי הנכבה: אנו נחושים להגן על גבולתינו

ראש הממשלה התייחס לאלימות בישראל ובשכנותיה לרגל האירועים לציון ה"אסון" הפלסטיני והמתיחות הביטחונית. הוא הבטיח פעולה נחושה אך מאופקת, שתימנע את הפגיעה בריבונותה של ישראל

אחרי פיגוע הדריסה הקטלני בתל אביב והעימותים בגבולות סוריה ולבנון, הגיב הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועי יום הנכבה בארץ ובמדינות השכנות. את דבריו של נתניהו העברנו בשידור ישיר כאן, בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנחיתי את צה"ל לנהוג באיפוק, אך אנו נחושים להגן על גבולותינו", הבהיר נתניהו בפתח הנאום. על מחאת יום הנכבה כולה הוא אמר: "המאבק שלהם אינו על קווי 1967, אלא על ערעור על עצם קיומה של מדינת ישראל - מה שהם מכנים אסון שיש לתקנו. צריך להביט בעיניים פקוחות על המציאות כדי לדעת מול מי ומול מה אנחנו מתמודדים".

בממשלה מעדיפים לצמצם את השימוש בכוח ושואפים להנמיך את גובה הלהבות, כדי לא לאפשר למהלך הסורי - שנועד לתעל את הביקורת הפנימית ואת זעם האזרחים נגד משטרו של אסד - לעבר ישראל.

ההרוג בפיגוע: עמד להינשא

בפיגוע בתל אביב נהרג אביב מורג, בן 29 מגבעתיים. הוא עסק בשיווק מוצרי חשמל והתגורר עם ארוסתו, שאליה אמור היה להינשא בקרוב.

עוד טרם החלו האירועים האלימים, התייחס נתניהו בישיבת הממשלה למאמצי הפלסטינים להבעיר את השטח.

"אזרחי ישראל הערבים הם האזרחים הערבים היחידים במזרח התיכון שנהנים מדמוקרטיה ומשוויון זכויות מלאים. אני מצטער שיש קיצוניים בקרב ערביי ישראל שהופכים את יום הקמת ישראל ליום אלימות של חרחור שנאה וזעם", אמר ראש הממשלה.

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון

דובר צה"ל: "זו פרובוקציה אירנית"