אביב נהרג בפיגוע דריסה - לפני החתונה

בקיץ הקרוב היו אמורים אביב מורג ובחירת לבו להינשא. אך במקום לתכנן חתונה – נאלצת הארוסה, ששמעה על האסון רק 4 שעות לאחר פיגוע הדריסה בת"א, להיפרד ממנו לעולמים. קרובים: "אבידה ענקית. אין אנשים כאלה"

אביב מורג, תושב גבעתיים בן 29, נהרג הבוקר באירוע שנחשד כפיגוע דריסה בדרום תל אביב. מורג, במקור מקיסריה, עסק בשיווק מוצרי חשמל והתגורר עם בת זוגו, עמה עמד להתחתן. בזמן שמשאיתו של הנהג הפוגע השתוללה בדרום תל אביב, הוא שוחח עם אביו בטלפון - עד שהקשר ביניהם ניתק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביה של ארוסתו של מורג סיפר לחדשות 2 באינטרנט על התחושות היום: "כולנו נותנים לה כתף ומנסים להסביר לה שזה יד הגורל ואין מה לעשות. היא קיבלה את ההודעה באיחור ניכר כי בזמן שמסרו לנו את ההודעה היא הייתה בלימודים. במשך ארבע שעות היא לא ענתה לטלפון".

הארוסה, סטודנטית לפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב, קיבלה את בשורת האיוב באיחור של שעות. "האופן שבו היא קיבלה את זה היה כמו סצנה מסרט טורקי, פשוט לא מהעולם הזה. זו סיטואציה מאוד לא נעימה. הם התכוונו להתחתן כבר בקיץ הקרוב. ההכנות לאירוע כבר היו באופק והוא קנה לה טבעת. חבל מאוד", סיפר אביה של בת הזוג בקול שבור.

על ההרוג סיפר: "אין בני אדם כזה. הוא טיפוס מהסוג שאם היו הרבה כמוהו, כל המדינה שלנו הייתה נראית אחרת. בחור משכמו ומעלה. אהבתי אותו מאוד. זו אבידה קשה מאוד".

"ראיתי את האוטו ולא האמנתי"

מכר של מורג, שנמצא בבית המשפחה האבלה, סיפר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "התקשר אליי בבוקר חבר וסיפר לי. ראיתי באינטרנט אוטו שנראה כמו זה של אביב, אבל לא האמנתי. זה ממש היה הדבר האחרון שחשבתי. אחרי חצי שעה התקשר אליי חבר והתחלנו להעביר את הקשר".

"התחושות בבית המשפחה מאוד קשות", הוסיף. "אמו ואביו שבורים, אבל חזקים מאוד".

הנהג טוען: איבדתי שליטה על הרכב

מחקירת בוחני התנועה בזירה עולה כי מורג נפגע על ידי המשאית כשעמד על המפרץ בין שני הנתיבים ואז נמחץ מתחת למשאית בה נהג תושב כפר קאסם. מורג נפצע באורח אנוש, אך צוות מד"א שהעניק לו טיפול רפואי ראשוני נאלץ לקבוע את מותו.

בשעות האחרונות, כך מדווחים במשטרה, החל הנהג לשתף פעולה עם חוקריו. הוא טוען כי לא מדובר בפיגוע דריסה, אלא באובדן שליטה על הרכב. עם זאת, במשטרה טוענים כי לא ניתן לקבל את טענתו של לאור הממצאים בשטח.

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

עשרות אנשים ראו הבוקר את האירוע, שנחשד כפיגוע דריסה, הבוקר בדרך בר לב בתל אביב. אריק לוי היה האיש שהשתלט על נהג המשאית, לאחר שני קילומטרים ארוכים בהם התנגש במספר כלי רכב, הרג אדם ופצע 18, רובם באורח קל.

"הוא המשיך לחצות את הצומת, שבר שמאלה ועלה על אי תנועה. ממול למזלנו היה ריק", סיפר הבוקר לרשת ב'. "אני חשבתי שזה נהג שאיבד בלמים. ירדתי בריצה לכיוון שלי וברגע שהגעתי לכיוון שלו הוא התחיל להעיף את השברים של הרמזור. בחורה אחת שעמדה לא רחוק מפה וקראה לאמבולנס או משטרה הוא הרים רמזור ונתן לה בראש. הבחורה ישר נפלה".

הוא המשיך, "הוא המשיך לצעוק אללה הוא אכבר. ברגע שראיתי את הדבר הזה הבנתי שזה לא סתם אירוע, אלא בן אדם שהוא מפגע. אני קפצתי עליו מאחור ויחד שנינו הורדנו אותו לרצפה. ריתקנו אותו לרצפה בכוח, תוך כדי שהוא בועט בכולם, עד שהגיע השוטר הראשון לקח עשר דקות. אנחנו הצלחנו להביא אותו לרצפה, עד שהגיעו שוטרים ולקחו אותו".

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון

דובר צה"ל: "זו פרובוקציה אירנית"