אחרי שש שנים: השב"כ החליף ראש

יובל דיסקין סיים היום את כהונתו והעביר את הפיקוד לידי מחליפו בתפקיד, יורם כהן. בישיבת הממשלה שיבח שר הביטחון אהוד ברק את פועלו: "הוא חולל מהפכה עצומה בהתמודדות עם הטרור"

נתניהו ודיסקין, היום (לע"מ)

שש שנים בדיוק אחרי שנכנס לנעליו של אבי דיכטר, סיים היום יובל דיסקין את כהונתו כראש השב"כ ה-11. בצהריים נערך הטקס הרשמי שבו הועבר שרביט הפיקוד על שירות הביטחון הכללי ממנו לבין יורשו, יורם כהן.

מוקדם יותר הוקדשה ישיבת הממשלה השבועית לפרידה מדיסקין. שר הביטחון אהוד ברק כי "השב"כ הוא ארגון חשוב מאוד ויובל דיסקין הוביל אותו לאורך השנים להישגים גבוהים מבחינה מקצועית ומבצעית, תוך הפגנת מנהיגות יוצאת דופן ושיתוף פעולה עם צה"ל".

ברק אמר עוד על פועלו של דיסקין כי הוא חולל "מהפכה עצומה בהתמודדות עם הטרור ועם אתגרים נוספים, תוך שימוש במידע ובטכנולוגיה ובתוך שילוב פעיל של השב"כ בפעילות המבצעית של צה"ל".

על אופיו של ראש השב"כ היוצא אמר ברק: "יובל תמיד דבר מעט ועשה הרבה. מנהיגותו התאפיינה בתכליתיות ובהישגים בעיקר בתחומים שלא ניתן לדבר עליהם. הוא הביא איתו ידע של פרטים, עומק והבנה גם בנושאים שמעבר לתחומו וזאת תוך הפגנת אינטגריטי ומקצועיות רבה. אני מאחל ליובל שיצליח בהמשך דרכו בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת