הפרות סדר ועימותים אלימים בקלנדיה

מאז שעות הבוקר התעמתו מאות פלסטינים עם כוחות צה"ל, שמגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. 4 שוטרי מג"ב נפצעו קל

ברחבי ישראל, הרשות הפלסטינית, עזה וגם מדינות ערב מציינים היום בהרחבה את יום הנכבה ה-63. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנחנו מעבירים כעת בשידור חי את התמונות ממוקדי ההפגנות המרכזיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו ברמת הגולן ועזה, גם באזור ירושלים נרשמו הפרות סדר אלימות. ארבעה שוטרי מג"ב נפצעו אחר הצהריים בעימותים מול מפגינים. המתפרעים יידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר הכוחות הישראלים, תשעה מהם נעצרו. בעיר העתיקה עצר מפלג המיעוטים שלושה צעירים ערביים שאיימו על בעלי עסקים לסגור את חנויותיהם עקב שביתת המסחר שהוכרזה.  

במחסום קלנדיה, לאחר שמאז שעות הבוקר יידו עשרות מפגינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל השוהים במקום, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על אדם אחד שנהרג ועל מספר פצועים. ברמאללה, מפגינים משעות הבוקר רבבות מפגינים הנושאים דגלי פלסטין.

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד נאם מול ההמונים ואמר כי "זהו הזמן שבו הפלסטינים מחדשים את הזעקה לקבל בחזרה את זכויותיהם, הזכות להגדרה עצמית, בשטח הפלסטיני שנכבש ב-1967". פיאד התייחס ל"עזה, הגדה המערבית וירושלים - בירתה של המדינה הפלסטינית".

במזרח ירושלים, בשכונת עיסאוויה, השליכו עשרות נערים רעולי פנים אבנים על כוחות מג"ב. גם שם הגיבו הכוחות בירי של רימוני גז ורימוני הלם.

בצה"ל טוענים כי כל הפעולות מתואמות עם המשטרה הפלסטינית. בעזה צועדים מאות סמוך לעיירה בית חנון, לכיוון הגבול עם ישראל. לפי דיווחים ממספר מקורות, צה"ל ירה 3 פגזים מטנקים לכיוון המפגינים ובמקום ישנם נפגעים.

בדרום לבנון מפגינים אלפי בני אדם העיירה מארון א-ראס. המפגינים נושאים דגלי פלסטין וקוראים להזדהות עם העם הפלסטיני. הם הגיעו באמצעות מאות אוטובוסים מאזור ביירות. כוחות ביטחון לבנוניים וצבא מאבטחים את ההפגנה. על פי דיווחים של רשת "אל-מנאר", כוחות חיזבאללה נמצאים במקום. 

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון