דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

במוקדים רבים ביהודה, שומרון ועזה נרשמות היום מהומות לציון יום הנכבה. מקורות פלסטינים מדווחים כי צה"ל פתח בירי טנקים לעבר מפגינים בבית חנון שברצועת עזה. על פי הדיווח, 45 בני אדם נפצעו מהירי. עימותים בין מפגינים פלסטינים לכוחות צה"ל נרשמים גם בקלנדיה, שם דווח על הרוג פלסטיני

סוכנויות הידיעות וכלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים כי 45 אזרחים פלסטינים נפצעו בשעות הצהריים מירי פגזי טנקים של צה"ל לעבר תהלוכה פלסטינית שהתקרבה לגדר המערכת באזור העיירה בית חנון ברצועת עזה. בצה"ל מכירים את הדיווח, אך בשלב זה הנושא עדיין נבדק.

לפי דיווח אחר, ישנם יידויי אבנים באזור מחסום כיסופים לעבר כוח צה"ל שמשיב באמצעים לפיזור הפגנות.

עימותים בין מפגינים פלסטינים לכוחות צה"ל נרשמים מאז שעות הבוקר במספר מוקדים: בקלנדיה נהרג מפגין אחד וכמה אחרים נפגעו משאיפת עשן, מתגובה של כוחות צה"ל לעבר המפגינים, שיידו לעברם אבנים. אתר האינטרנט של החמאס דיווח כי גם בחברון נפצעו נפצעו מספר מפגינים מתגובת צה"ל ליידויי אבנים.

גם בלבנון מזדהים עם העם הפלסטיני

אלפי בני אדם הגיעו לקחת חלק בהפגנה שנערכת באזור העיירה מארון א-ראס בדרום לבנון. המפגינים נושאים דגלי פלסטין וקוראים להזדהות עם העם הפלסטיני, לרגל יום הנכבה ב-63.

המפגינים הגיעו באמצעות מאות אוטובוסים מאזור הבירה ביירות. כוחות ביטחון לבנוניים ואנשי צבא רבים מאבטחים את ההפגנה. על פי דיווחים של רשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מנאר", גם כוחות חיזבאללה נמצאים במקום. רשתות הטלוויזיה הערביות מסקרות בהרחבה את האירועים מדרום לבנון, בהן גם רשתות הטלוויזיה של חיזבאללה ושל אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון