לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

"קפצתי עליו מאחור ויחד עם עוד אזרחי הורדנו אותו לרצפה. ריתקנו אותו לרצפה בכוח, תוך כדי שהוא בועט בכולם" - כך סיפר היום אריק לוי, האיש שסייע בלכידת נהג המשאית הבוקר בתל אביב, לאחר שהרג אדם אחד ופצע 18, בראיון לקול ישראל. עד ראייה סיפר: "הוא היה אחוז טירוף"

עשרות אנשים ראו הבוקר את האירוע, שנחשד כפיגוע דריסה, הבוקר בדרך בר לב בתל אביב. אריק לוי היה האיש שהשתלט על נהג המשאית, לאחר שני קילומטרים ארוכים בהם התנגש במספר כלי רכב, הרג אדם ופצע 18, רובם באורח קל.

"הוא המשיך לחצות את הצומת, שבר שמאלה ועלה על אי תנועה. ממול למזלנו היה ריק", סיפר הבוקר לרשת ב'. "אני חשבתי שזה נהג שאיבד בלמים. ירדתי בריצה לכיוון שלי וברגע שהגעתי לכיוון שלו הוא התחיל להעיף את השברים של הרמזור. בחורה אחת שעמדה לא רחוק מפה וקראה לאמבולנס או משטרה הוא הרים רמזור ונתן לה בראש. הבחורה ישר נפלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא המשיך, "הוא המשיך לצעוק אללה הוא אכבר. ברגע שראיתי את הדבר הזה הבנתי שזה לא סתם אירוע, אלא בן אדם שהוא מפגע. אני קפצתי עליו מאחור ויחד שנינו הורדנו אותו לרצפה. ריתקנו אותו לרצפה בכוח, תוך כדי שהוא בועט בכולם, עד שהגיע השוטר הראשון לקח עשר דקות. אנחנו הצלחנו להביא אותו לרצפה, עד שהגיעו שוטרים ולקחו אותו".

עד ראייה: "הוא היה אחוז טירוף"

"הוא היה אחוז אמוק ממש" - כך תיאר דקות ספורות לאחר פיגוע הדריסה בתל אביב יוסי, עד ראייה שהיה במקום, את המהומה שהתרחשה. בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל סיפר עד הראייה: "כשעברה בחורה תמימה מסכנה, הוא דפק לה תמרור על הראש - והיא פשוט נפלה".

יוסי שיחזר את הרגעים בהם הבין שמשהו אינו מתנהל כשורה על הכביש: "אנחנו נוסעים לכיוון גהה, פנינו מיד לדרך לוד. איך שאנחנו מגיעים, כמה עשרות מטרים לפני הפניה ל'ששת הימים', אנחנו שומעים חבטות איומות מאחורינו באוטו- פתאום בום ועוד בום ועוד בום. עד שזה הגיע אלינו פשוט עפנו עם המיניבוס של ההסעה ימינה, ל'ששת הימים'", שיחזר את הפגיעה. "הוא המשיך הלאה, נכנס באוטובוס מתחת לגשר מול בית ספר גולומב".

לדברי עד הראייה, גם לאחר שהמשאית בה נסע המחבל נבלמה, הוא המשיך לתקוף עוברים ושבים שהיו ברחוב. "לאחר שהוא יצא החוצה, הוא התחיל להשתולל ולהעיף חפצים על אנשים. עברה בחורה תמימה מסכנה, הוא דפק לה רמזור על הראש היא פשוט נפלה וכרגע מטפלים בה".

עד הראייה הוסיף כי לקח כמה דקות עד שהצליחו להשתלט על הדורס. "אחרי שהוא התחיל לזרוק חפצים על אנשים, תפסו אותו לקחת קצת זמן עד שהשתלטו עליו. ועד שהמשטרה הגיעה לקח איזה עשר דקות . הוא היה אחוז אמוק ממש. היתה לאורך הכביש כאן שורה של רכבים פגומים, ג'יפים הפוכים", שיחזר. "אני שמעתי שבתחילת הרחוב יש מישהו שפצוע קשה מאוד, אני לא יודע מה יש שם, אבל יש פצועים".

יוסי מבהיר כי ללא ספק מדובר בפיגוע: "הוא היה אחוז טירוף והוא אפילו לא חלם לעצור. אם לא היה אוטובוס שהיה תוקע אותו מתחת לגשר הוא היה ממשיך הלאה".

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון