עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

בריאיון שנערך דקות לאחר פיגוע הדריסה, משחזר אחד מעדי הראייה את הרגעים בו החל נהג המשאית להשתולל. "הוא היה אחוז טירוף והוא אפילו לא חלם לעצור", סיפר בראיון לגלי צה"ל. "אם לא היה אוטובוס שהיה תוקע אותו מתחת לגשר הוא היה ממשיך הלאה"

"הוא היה אחוז אמוק ממש" - כך תיאר דקות ספורות לאחר פיגוע הדריסה בתל אביב יוסי, עד ראייה שהיה במקום, את המהומה שהתרחשה. בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל סיפר עד הראייה: "כשעברה בחורה תמימה מסכנה, הוא דפק לה תמרור על הראש - והיא פשוט נפלה".

יוסי שיחזר את הרגעים בהם הבין שמשהו אינו מתנהל כשורה על הכביש: "אנחנו נוסעים לכיוון גהה, פנינו מיד לדרך לוד. איך שאנחנו מגיעים, כמה עשרות מטרים לפני הפניה ל'ששת הימים', אנחנו שומעים חבטות איומות מאחורינו באוטו- פתאום בום ועוד בום ועוד בום. עד שזה הגיע אלינו פשוט עפנו עם המיניבוס של ההסעה ימינה, ל'ששת הימים'", שיחזר את הפגיעה. "הוא המשיך הלאה, נכנס באוטובוס מתחת לגשר מול בית ספר גולומב".

לדברי עד הראייה, גם לאחר שהמשאית בה נסע המחבל נבלמה, הוא המשיך לתקוף עוברים ושבים שהיו ברחוב. "לאחר שהוא יצא החוצה, הוא התחיל להשתולל ולהעיף חפצים על אנשים. עברה בחורה תמימה מסכנה, הוא דפק לה רמזור על הראש היא פשוט נפלה וכרגע מטפלים בה".

"הוא היה אחוז טירוף"

עד הראייה הוסיף כי לקח כמה דקות עד שהצליחו להשתלט על הדורס. "אחרי שהוא התחיל לזרוק חפצים על אנשים, תפסו אותו לקחת קצת זמן עד שהשתלטו עליו. ועד שהמשטרה הגיעה לקח איזה עשר דקות . הוא היה אחוז אמוק ממש. היתה לאורך הכביש כאן שורה של רכבים פגומים, ג'יפים הפוכים", שיחזר. "אני שמעתי שבתחילת הרחוב יש מישהו שפצוע קשה מאוד, אני לא יודע מה יש שם, אבל יש פצועים".

יוסי מבהיר כי ללא ספק מדובר בפיגוע: "הוא היה אחוז טירוף והוא אפילו לא חלם לעצור. אם לא היה אוטובוס שהיה תוקע אותו מתחת לגשר הוא היה ממשיך הלאה".

הרוג ו-18 פצועים בפיגוע

אדם אחד נהרג ו-18 נוספים נפצעו, רובם באורח קל, מפגיעת משאית שהשתוללה לאורך רחוב חיים בר לב בדרום תל אביב. נהג המשאית, תושב כפר קאסם בשנות ה-20 לחייו, נעצר בתום מרדף שארך כעשר דקות. ככל הנראה מדובר בפיגוע על רקע לאומני.

האירוע התרחש בסביבות השעה 09:45. נהג המשאית דהר על הכביש לאורך כ-2 קילומטרים, בציר המוביל מצומת מסובים למחלף קיבוץ גלויות, ופגע במשך דקות ארוכות במספר כלי רכב ובהולכי רגל - עד שפגע באוטובוס ואז נעצר. בשלב הזה ניסה הנהג להימלט ברגל מהמקום, אולם הוא נעצר לאחר מרדף קצר. בזירת האירוע נקבע מותו של אדם אחד, ו-18 בני אדם נוספים קיבלו טיפול על ידי כוחות ההצלה שהוזעקו למקום. לאחר מכן פונו הפצועים לבית החולים איכילוב, תל השומר ו-וולפסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון