פיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

נהג משאית, תושב כפר קאסם, פתח הבוקר בדהירה לאורך 2 קילומטרים בדרום ת"א, ופגע בכל מה שנקרה בדרכו - מכוניות, אוטובוסים והולכי רגל. צוותי מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותו של אדם אחד וטיפלו ב-18 פצועים נוספים, שפונו לבתי החולים באזור. עוברי אורח לכדו את הנהג, שטוען בחקירה: "התפוצץ לי גלגל"

פיגוע דריסה ביום הנכבה: אדם אחד נהרג ו-18 נוספים נפצעו, רובם באורח קל, מפגיעת משאית שהשתוללה לאורך רחוב חיים בר לב בדרום תל אביב - תוך כדי פגיעה במספר כלי רכב במקום. עוברי אורח הצליחו לעצור את נהג המשאית, תושב כפר קאסם בשנות ה-20 לחייו, והחזיקו אותו עד להגעת המשטרה. החשד: פיגוע על רקע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בסביבות השעה 09:45: נהג המשאית דהר על הכביש לאורך כ-2 קילומטרים, בציר המוביל מצומת מסובים למחלף קיבוץ גלויות, ופגע במשך דקות ארוכות במספר כלי רכב ובהולכי רגל - עד שפגע באוטובוס ואז נעצר. בשלב הזה ניסה הנהג להימלט ברגל מהמקום, אולם הוא נעצר בידי עוברי אורח שלכדו אותו והחזיקו אותו עד להגעת המשטרה. בזירת האירוע נקבע מותו של אדם אחד, ו-18 בני אדם נוספים קיבלו טיפול על ידי כוחות ההצלה שהוזעקו למקום. לאחר מכן פונו הפצועים לבית החולים איכילוב, תל השומר ו-וולפסון.

"שמענו חבטות איומות ברכב מאחורינו, עד שעפנו לתוך הצומת", סיפר היום יוסי, אחד מעדי הראייה לאירוע החמור. "חפצים עפו על אנשים ברחוב, רמזור נפל על הולכת רגל ומטפלים בה". כעבור כ-10 דקות לערך הצליחו כוחות הביטחון להשתלט על המשאית והנהג.

"המשאית השתוללה לאורך שני קילומטרים"

מדובר בזירה ארוכה מאד. יש הרוג אחד ו-18 פצועים, אחד מהם בינוני", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אפי פישר, יו"ר איחוד הצלה מרכז. "הנהג פגע בהרבה מכוניות ובשני אוטובוסים. המשאית נעצרה בסוף הדרך, אחרי שהשתוללה לאורך כשני קילומטרים". דובר מד"א, זכי הלר, סיפר כי נהג המשאית פגע בארבעה מוקדים בהולכי רגל ובכלי רכב. "ההרוג הוא גבר בן 40", אמר. 

"כשהגענו למקום בתחילה חשבנו שמדובר בתאונת דרכים קטלנית עם מעורבות של משאית, אך עדכנו אותנו מהמוקד שנהג המשאית ממשיך לפגוע ברכבים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט נתי שפירא, מתנדב זק"א שהגיע למקום. "הבנו שמדובר באירוע לאומני, והפעלנו נוהל של פיגוע".

"לא היו התרעות ספציפיות שכוונו לתל אביב"

מפקד מחוז תל אביב החדש, ניצב אהרון אקסול, שנכנס לתפקידו רק ביום חמישי האחרון, אמר לעיתונאים בזירת האירוע כי "כל הכיוונים פתוחים, יש כאן הרבה מאוד סימני שאלה. עם התקדמות החקירה נוכל לתת יותר מידע מדויק ומסודר. אני לא רוצה לקבוע בצורה חד משמעית שמדובר בפיגוע ולא בתאונה. יש התרעות כלליות שנכונות לכל שטח מדינת ישראל, לא היו התרעות ספציפיות שכוונו לתל אביב".

בחקירתו הראשונית במשטרה טען הנהג, תושב כפר קאסם בן 22, כי התפוצץ לו אחד הצמיגים במשאית וכי הוא איבד את השליטה על המשאית בה נהג. במהלך ההשתלטות על המשאית ניסו עוברי אורח לבצע לינץ' בנהג, שהוברח מיד לתוך ניידת המשטרה.

הנהג, איסלאם איבראהים עיסא, נחקר כעת בתחנת משטרת מרחב יפתח. כעת נבדק האם הגיע הנהג באופן עצמאי או האם נשלח על ידי גוף מאורגן או על ידי ארגון טרור כלשהו. יחד עמו נעצר חשוד נוסף, תושב ערערה שהיה במקום, בחשד למעורבות באירוע.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו יוסי זילברמן, עזרי עמרם, ניר דבורי וגלעד שלמור

הסלמה ביום הנכבה - סיקור מיוחד:

הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון