הנער הפלסטיני שנהרג "מככב" בכרזת האינתיפאדה

נסיבות מותו של הנער הפלסטיני מילאד סעיד עיאש (16) עדיין לא ברורות, אך מה שברור הוא שהנער הפך כבר לסמל פלסטיני, ודמותו תתנוסס על כל הכרזות בתהלוכות הנכבה היום. כבר אמש כינו אותו המשתתפים בהלוויה כ"שהיד הראשון של האינתיפאדה השלישית", והיום כבר מופצות ברשת כרזות התססה עם דמותו

הכרזה המופצת ברשת (חדשות 2)

כשברקע החשש כי ההפגנות בשטחים ובמגזר הערבי יתפתחו להתקוממות עממית אלימה, מנסים בקמפיין המאבק הפלסטיני לגייס מפגינים נוספים בקריאה לצאת לרחובות. אירועי סוף השבוע בסילוואן מהווים עבור ראשי הקמפיין אמצעי נוסף להתססת הרחוב.

כבר אתמול, במהלך הלווייתו של הנער בן ה-16 מילאד סעיד עיאש שנהרג במהלך הפגנות יום הנכבה בירושלים, כינו אותו עשרות המשתתפים בהלוויה "השהיד הראשון של האינתיפאדה השלישית". ב"קמפיין הנכבה" ברשת האינטרנט פורסמה היום כרזה חדשה בדמותו של הנער עיאש, תחת הכינוי "השהיד הראשון של האינתיפאדה השלישית", כשבצדה חותמת קמפיין המאבק עם התאריך של היום.

"תחי האינתיפאדה השלישית"

באותה הכרזה נעשה שימוש בשלושת חלקי שמו של הנער, שעדיין לא ברור מצד איזה גורם נורה למוות: המילה "מילאד", שמשמעותה "לידה", מופיעה בראש המשפט "לידת האינתיפאדה השלישית"; המילה "סעיד" (שמחה), מופיעה בראש המשפט "שמחה בפרוץ האינתיפאדה השלישית"; המילה "עאשת" (הטייה של המילה "עיאש") מופיעה בראש המשפט "תחי האינתיפאדה השלישית".

תמונותיו של הנער הפלסטיני מופצות באתרי אינטרנט פלסטיניים רבים ביממה האחרונה. במהלך ההפגנות היום צפויות להינשא כרזות עם תמונותיו גם כן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשד לפיגוע דריסה בדרום ת"א: הרוג ו-18 פצועים

עד ראייה לפיגוע: "הוא לקח רמזור ודפק לבחורה בראש"

לוכד הנהג משחזר: "הצמדנו אותו לרצפה בכוח"

דיווח: "45 פצועים ברצועת עזה מירי טנק"

עימותים בגדה: הרוג במחסום קלנדיה

4 מפגינים סורים נהרגו מירי ברמת הגולן

משפחתו של הנהג הדורס בדרום תל אביב: "זה לא היה פיגוע"

ההרוג בדריסה: אביב מורג, בן 29 מגבעתיים

הרוג ו-15 פצועים בגבול ישראל-לבנון