אלף איש הפגינו עם דגלי פלסטין ביפו

אירועי יום הנכבה נמשכים. אחרי ההתפרעויות במזרח ירושלים בעקבות מותו של נער בן 16, גם ביפו נערכה היום הפגנה המונית לציון "האסון הפלסטיני". קרוב לאלף מפגינים צעדו ברחובות יפו, הניפו דגלי פלסטין וקראו קריאות בעד זכות השיבה. כמה מן המפגינים זעקו: "ממשלת ישראל היא ממשלת טרור". המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים

צפו בדיווח מההפגנה ביפו, היום

אירועי יום הנכבה נמשכים: אחרי מזרח ירושלים, גם ביפו השתתפו קרוב לאלף בני אדם בתהלוכה המונית ביפו לקראת יום הנכבה. המפגינים צעדו בשדרות ירושלים ונכנסו לרחובות הפנימיים של יפו תוך שהם מניפים את דגלי פלסטין וקוראים קריאות בעד זכות השיבה. כוחות המשטרה נערכו בצורה מוגברת ומאבטחים את הרחובות בעיר – ועד כה לא התרחשו אירועים חריגים.

בתחילת ההפגנה קראו הצעירים המפגינים קריאות בנוסח "ממשלת ישראל היא ממשלת טרור", אולם המארגנים הרגיעו את קריאות הגנאי הללו ומאז צועדת ההפגנה ברחובות יפו בצורה מאורגנת ומסודרת. כוחות משטרה רבים - בהם מאות אנשי יס"מ, כולל על גגות הבתים - שומרים על הסדר הציבורי ומונעים כל אפשרות של עימותים.

בינתיים, המשטרה נערכת בכוננות מוגברת בכל הארץ לימים הקרובים, לקראת יום הנכבה שיצויין מחר. המפכ"ל יוחנן דנינו קיים התייעצות במטה הארצי שבה נקבע כי משטרת ירושלים תמשיך במעצרים המוגברים בכל מוקד של עימות. 

במזרח ירושלים נמשכו היום בכמה אזורים הפרות הסדר של פלסטינים ועימותים עם שוטרים. יותר מאלף בני אדם השתתפו בהלוויתו של מילאד סעיד עיאש, בן 16, שמת הבוקר מפצעיו לאחר שנורה אתמול בבטנו, בסילוואן. עדיין לא ברור אם היורה היה שוטר, מאבטח או מתנחל. במהלך הלוויה יידו עשרות צעירים אבנים סלעים וקרשים אל הדרך שמובילה אל הכותל המערבי, וחסמו אותה לתנועה.