דיווח: סוריה אישרה קיום תהלוכת נכבה לכיוון ישראל

ההכנות להפגנות ענק לציון יום הנכבה בשיאן: אחרי ההפגנות אתמול במצרים ובירדן, ולצד ההיערכות להפגנות ענק בלבנון לכיוון גבול הצפון - מדווחים אתרי אינטרנט פלסטיניים כי גם בסוריה אישרו קיום הפגנת הזדהות עם יום הנכבה. "ההפגנה תצא מקונטרה לכיוון הגבול", דווח

בעולם הערבי נמשכת ההיערכות לקראת אירועי יום הנכבה, שצפויים להתקיים מחר החל משעות הבוקר. הקמפיין הפלסטיני ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט בשיאו, בניסיון להוציא כמה שיותר מפגינים לרחובות - לא רק בשטחי יהודה ושומרון ורצועת עזה, כי אם גם במדינות ערב.

היום מדווח במספר אתרי אינטרנט המזוהים עם הקמפיין הפלסטיני לציון אירועי הנכבה כי ממשלת סוריה אישרה את קיומה של הפגנה שתצא מן העיר קונטרה הסורית - לכיוון הגבול עם ישראל. הדיווחים השונים מתבססים על גורמים בממשלת סוריה שאישרו את הידיעה. לידיעה לא ניתן אישור משום גורם רשמי במדינה, אך בעבור המשטר הסורי מדובר בהזדמנות פז להפנות את זעם ההמונים מהמשטר עצמו - לישראל.

הגולשים באתרי האינטרנט המזוהים עם הקמפיין בירכו על הדיווחים. "מוות לישראל, מוות לישראל", כתבו כמה גולשים בדף בו פורסמה הידיעה. "שאללה יקלל את היהודים ואת ישראל". גולש אחר כתב בדף: "בני העם הסורי יחגגו עם אחיהם הפלסטינים את נצחונם, בעזרת אללה".

השבוע דיווח כתב דסק הערבים ירון שניידר במהדורה המרכזית, כי גם בלבנון נמשכת ההיערכות לאירועי "יום הנכבה" בגבול הצפון. גורמים פלסטינים שונים במחנות הפליטים בדרום לבנון מתכוונים לצעוד לעבר הגבול עם ישראל כדי "לממש את זכות השיבה", ומלווים בקמפיין תמיכה מתוקשר שמובילה תחנת הטלוויזיה "פלסטין היום" המשדרת מלבנון ומזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי.

אירן: צאו להפגין נגד המשטר הציוני

בינתיים, בעוד צה"ל וכוחות הביטחון ממשיכים בכוננות הגבוהה מחשש להתלקחות אירועי יום הנכבה, גם אירן קוראת למפגינים הפלסטינים לצאת מחר בהמוניהם לרחובות ולהפגין נגד מה שכונה בטהרן "הכיבוש הציוני".

סוכנות הידיעות האירנית מדווחת היום כי נציגי הפלגים הפלסטיניים בלבנון - ובהם חמאס, הג'יהאד האסלאמי והחזית העממית, נועדו אמש בביירות עם שגריר אירן במדינה גזנפאר רוקנבאדי, שבירך על פי הדיווח את הצעדים שנעשים בימים אלו ברשות הפלסטינית על מנת "להשיג אחדות לאומית ולפתור את המחלוקות הפנים-פלסטיניות". על פי הדיווח, הביע השגריר האירני תקווה כי הפיוס "יוביל לשחרורה של פלסטין ושל מסגד אל-אקצה".

"השגריר קרא לעם הפלסטיני להנציח את ה-15 במאי ולהראות לעולם כולו ולמשטר הציוני כי האומה הפלסטינית ונוער ההתנגדות שלה עודם בחיים, ולא יתנו לציונים לשלול את זכויותיהם", דווח בסוכנות הידיעות האירנית. עוד דווח כי נציגי הפלגים מצדם הודו לאירן על תמיכתה בסוגייה הפלסטינית, ושבו על הקריאה האירנית לצאת מחר ולהפגין.