מהומות בהלווית הנער הפלסטיני: אבנים יודו על כוחות הביטחון, 6 נעצרו

מאות בני אדם מביאים לקבורה את מילאד סעיד עיאש בן ה-16, שנפצע אתמול בהפגנות יום הנכבה במזרח י-ם ומת הבוקר מפצעיו. החשש מפני מהומות בהלוויה התברר כנכון, כשעשרות משתתפים יידו אבנים וניסו לפרוץ לבתים יהודים במזרח ירושלים. 6 מפרי סדר נעצרו

מהומות במסע ההלוויה של מילאד סעיד עיאש, הנער הפלסטיני בן ה-16 שמת הבוקר בבית החולים לאחר שנפצע אתמול בהפגנות יום הנכבה: עשרות בני אדם יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה והביטחון, במהלך מסע ההלוויה לכיוון בית הקברות בהר הבית. לא דווח על נפגעים בקרב כוחות הביטחון. בנוסף, ניסו כמה ממשתתפי ההלוויה לפרוץ לבתיהם של תושבים יהודים במזרח ירושלים, אך נבלמו על ידי כוחות הביטחון שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. שישה מפרי סדר נעצרו בהלוויה, בה השתתפו מאות בני אדם.

ממשטרת ירושלים נמסר כי השישה שנעצרו חשודים בין היתר בידויי אבנים גם לעבר עמדת המשטרה בהר הזיתים. תהלוכה נוספת של 200 בני אדם יצאה משער שכם לאזור ככר רוקפלר, אולם היא עברה ללא אירועים מיוחדים. המשטרה וכוחות הביטחון ממשיכים בשמירה על הסדר מחשש להתפרצויות נוספות של אלימות והפרות סדר.

הבוקר נמסר מבית החולים מוקסד כי עיאש מת מפצעיו, לאחר שנפצע אמש פצעים אנושים בבטנו מכדור חי. זאת, לאחר שהמשטרה טוענת כי מדיווח שקיבלה תחילה מבית החולים עולה שהצעיר נפצע מכדור בכתפו, נותח אתמול אחר הצהריים ומצבו הוגדר קל. בכפר סילוואן טענו מלכתחילה כי הצעיר נורה מכדור חי בבטנו, איבד דם רב ועם הגיעו לבית החולים הוגדר מצבו אנוש.

החקירה: מי ירה?

המשטרה הודיעה היום כי תאשר את קיום ההלוויה, אך עם זאת תעקוב מקרוב אחר התנהלותה, מחשש להתלקחות מהומות. במשטרה ביקשו לבצע נתיחה של הגופה, אך משפחתו של הצעיר סירבה והיא הועברה לידיה בשכונת ראס אל-עמוד.

בינתיים נמשכת חקירת נסיבות הירי לעבר הצעיר, כשבמרכז עומדת השאלה מי ירה את הכדורים החיים לעברו. מבית החולים נמסר כי מדובר בכדור בקוטר 9 מ"מ שנורה מאקדח ונבדקת לפיכך גם האפשרות שמי שירה לעבר הצעיר והרג אותו היה אחד המאבטחים שמוצבים באזור בית יהונתן ולא שוטר או שוטר מג"ב.