אירן: צאו להפגין נגד המשטר הציוני ביום הנכבה

בישראל נמשכת הכוננות לקראת אירועי יום הנכבה מחר, אך באירן מנסים לעודד את ההמונים לצאת לרחובות. שגריר אירן בלבנון נועד עם נציגי הפלגים הפלסטיניים בביירות וקרא להם "להראות לציונים כי ההתנגדות הפלסטינית עודה בחיים"

מנסה ללבות את האש: בעוד צה"ל וכוחות הביטחון ממשיכים בכוננות הגבוהה מחשש להתלקחות אירועי יום הנכבה, קוראת אירן למפגינים הפלסטינים לצאת מחר בהמוניהם לרחובות ולהפגין נגד מה שכונה בטהרן "הכיבוש הציוני".

סוכנות הידיעות האירנית מדווחת היום כי נציגי הפלגים הפלסטיניים בלבנון - ובהם חמאס, הג'יהאד האסלאמי והחזית העממית, נועדו אמש בביירות עם שגריר אירן במדינה גזנפאר רוקנבאדי, שבירך על פי הדיווח את הצעדים שנעשים בימים אלו ברשות הפלסטינית על מנת "להשיג אחדות לאומית ולפתור את המחלוקות הפנים-פלסטיניות". על פי הדיווח, הביע השגריר האירני תקווה כי הפיוס "יוביל לשחרורה של פלסטין ושל מסגד אל-אקצה".

"השגריר קרא לעם הפלסטיני להנציח את ה-15 במאי ולהראות לעולם כולו ולמשטר הציוני כי האומה הפלסטינית ונוער ההתנגדות שלה עודם בחיים, ולא יתנו לציונים לשלול את זכויותיהם", דווח בסוכנות הידיעות האירנית. עוד דווח כי נציגי הפלגים מצדם הודו לאירן על תמיכתה בסוגייה הפלסטינית, ושבו על הקריאה האירנית לצאת מחר ולהפגין.

צה"ל והמשטרה בכוננות

מחר צפויים הפלסטינים לציין את יום הנכבה, אך כבר אתמול נערכו אירועי מחאה במקומות שונים. למרות שבמערכת הביטחון העריכו כי אלו יעברו בשקט יחסי, נערכו שם בכוחות מתוגברים בניסיון לסכל מראש כל תרחיש שיוכל להוביל להסלמה. החשש הוא כי ניסיון ממשי ראשון לגרום להפרת סדר יתרחש מחר.

אתמול משעות הבוקר נערכו במשטרת ירושלים ובמג"ב בכוחות מתוגברים במזרח העיר בכלל ובעיר העתיקה בפרט, לקראת תפילות יום השישי. בין היתר, הוגבלה כניסת המתפללים למסגדי הר הבית לגברים מגיל 45 ומעלה בעלי תעודות זהות ישראלית ולנשים בנות כל הגילאים. ביומיים האחרונים ביצעה המשטרה מעצרים מקדימים של גורמים העשויים להתסיס מחאה. בסך הכל נעצרו 13 בני אדם. השבוע הבהירו במשטרת ירושלים כי אנשיהם "יפעלו בנחישות כדי למנוע כל ניסיון להפר את הסדר מצד כל גורם".