משטרת ירושלים נערכת ליום השישי הטעון שלפני יום הנכבה

כוחות הביטחון נערכים הבוקר בכוחות גדולים במזרח ירושלים ובעיר העתיקה עם סיום תפילות יום השישי, כדי למנוע הפרות סדר, וזאת למרות ההערכות במערכת הביטחון שאירועי "יום הנכבה" יסתיימו בשקט יחסי. הכוחות שיפעלו במהלך סוף השבוע וביום ראשון הונחו לפעול בזהירות ולא להיגרר לפרובוקציה

המבחן הראשון של ניצב ניסו שחם: משטרת ירושלים תיערך מחר בכוחות מתוגברים יחד עם משמר הגבול, משעות הבוקר המוקדמות, במזרח העיר ובעיר העתיקה, לקראת תפילות "יום השישי" במסגדים. לפי ההערכות, מחל יחלו הפרות סדר שקשורות ל"יום הנכבה" הפלסטיני, שחל ביום ראשון. כניסת מתפללים להר הבית תותר רק בגיל 45, ורק לבעלי תעודות זהות ישראליות. לנשים תותר הכניסה.

"יום הנכבה" יחול רק ביום ראשון הקרוב, אך הצפי הוא שהמחאה תחל כבר מחר. למרות ההיערכות המוגברת והתהלוכות שהחלו בשטחים כבר היום, במערכת הביטחון מעריכים כי "יום הנכבה" יסתיים בשקט יחסי.

משטרת ירושלים תקים מחר חפ"ק בכותל המערבי, בראשותו של מפקד המחוז הנכנס, ניצב ניסו שחם. כמו כן, תוגבר הבדיקה בכלי רכב הנכנסים לעיר. "המשטרה תפעל בנחישות למנוע כל ניסיון להפר את הסדר מצד כל גורם", נמסר מוקדם יותר.

הכוחות שיפעלו מחר, כמו אלה שיפעלו בסוף השבוע ותחילת השבוע הבא, הונחו לנהוג בזהירות ולא להיגרר לפרובוקציות.

בלבנון ממשיכים להיערך ל"צעדת הנכבה" לעבר הגבול

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק