דיווח: משלחת ישראלית יוצאת למצרים לדון בעסקת שליט

במצרים הולכים ומתרבים הדיווחים על התקדמות במגעים לשחרורו של גלעד שליט. עיתון מצרי דיווח הערב כי משלחת מישראל תגיע עוד יומיים לקהיר כדי לדון בעסקה המתגבשת לשחרור החייל החטוף. משפחת שליט: לא מסתמכים על התקשורת

התקדמות במגעים לשחרור שליט? משלחת ישראלית אמורה להגיע לקהיר בתוך יומיים כדי לדון במתווה החדש שמצרים מגבשת לעסקה לשחרור גלעד שליט, כך מדווח היומון המצרי "היום השביעי".

לאחרונה דווח כי מצרים הבהירה לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כי היא מייחסת חשיבות ודחיפות בהשלמת עסקת שליט במקביל להסכם הפיוס בין הפלגים הפלסטיניים. לפי דיווחים אחרים, מצרים ניסחה טיוטה חדשה לעסקת חילופי שבויים, שפרטיה עדיין אינם ידועים, אך חמאס קיבלם.

בתוך כך, חמאס דיווח הערב כי טנקים של צה"ל פעלו היום בתחומי רצועת עזה. אופי הפעולה לא ברור.

משפחת שליט: לא מסתמכים על התקשורת

בתוך כך מבהירה היום משפחת שליט, כי תסלים את המאבק לשחרורו של גלעד. יומיים לאחר ההתפרצות המסעירה לטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות, סיפרו יואל שליט, אחיו של החייל החטוף ובת זוגו - על נקודת מפנה.

בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי סיפרה בת זוגו של שליט האח, יערה וינקלר: "זוהי נקודת פתיחה לאופן שינוי המאבק. הסרנו את הכפפות ואנחנו יוצאים לדרך חדשה". על השינוי בדפוסי המאבק, סיפר אחיו של החייל החטוף: "נעשה כל מה שנוכל. אני קורא לכל אזרח שחשוב לו לפעול למען חיילים שנפלו בשבי להצטרף למאבק. אנו צריכים אנשים מכל רחבי הארץ".

שליט סיפר כי הוא ובני משפחתו לא עודכנו על התקדמות שחלה במגעים לשחרור אחיו. "אני לא מכיר משהו חדש באופן רשמי", הוא פירט. "אנחנו שומעים כל כך הרבה שמועות ממקורות זרים, ולכן לא מסתמכים על פרסומים בתקשורת בארץ ובחו"ל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק