אלפי חיילי מילואים לא קיבלו את הגמול השנתי בגלל תקלה

18 אלף מילואימניקים שהיו אמורים לקבל את גמולם השנתי בתחילת חודש מאי, התאכזבו לגלות שהכסף לא נכנס לחשבון הבנק. בירור עם צה"ל העלה כי מדובר בתקלה ושהכסף אמור לעבור בחודש הבא. "זה בהחלט היה יכול לעזור לי לגמור את החודש", אמר לחדשות 2 באינטרנט חייל מילואים שלומד באוניברסיטה העברית

חיילי מילואים רבים שציפו לקבל את גמול המילואים השנתי בתחילת חודש מאי, התאכזבו לגלות כי הסכומים הנעים בין מאות לאלפי שקלים לא נכנסו לחשבונותיהם. בצה"ל מבטיחים: הכסף יועבר בפעימה הבאה.

ארז, חייל מילואים קרבי בשנות ה-20 לחייו, שירת יותר מ-24 ימי מילואים השנה וציפה לגמול שהיה עוזר לו בלימודי התואר שלו באוניברסיטה העברית. "מדובר בסכום של 3,700 שקלים שבהחלט היו יכולים לעזור לי לגמור את החודש", סיפר לחדשות 2 באינטרנט.

ארז קיבל פניה ממשרד השלישות הגדודי שלו על מנת לעדכן את פרטי חשבונו, אשר נמחקו ממאגר המידע הצה"לי. כעבור כיומיים קיבל פנייה נוספת בה הוסבר לו כי אין צורך בדבר ופרטי החשבון שוחזרו ולחשבונו יופקד גמול המילואים לו הוא זכאי בתחילת חודש מאי.

"הם אמרו שאין אפשרות למפרעה"

"יש עוד הרבה חיילים במצב שלי", מציין ארז, "כאשר פניתי למחלקת המת"ש הסבירו לי שלא מדובר בטעות שלי וכי הסכום עצמו יועבר בתחילת החודש הבא או באמצעו, כאשר ביקשתי אפשרות למפרעה על חשבון הגמול, ציינו כי אין להם אפשרות לכך כי הכסף לא מגיע מהם".

התקלה שאירעה, פגעה בחשבונותיהם של כ-18 אלף חיילי מילואים שחלק מפרטי חשבונותיהם כאמור שוחזרו, אך חלקם לא קיבל את הסכום המגיע להם כחוק. גמול המילואים מועבר פעם בשנה, ב-1 במאי על ידי רשות המיסים המקבלת את פרטי המתוגמלים מצה"ל.

כעת כל שנותר לארז ולחיילי מילואים כמותו שמצפים לגמול להמתין לחודש יוני בתקווה שהפעם הם יקבלו את המגיע להם: "אני לא מאמין שצה"ל יפצה אותי על האיחור בתשלום, אני רק מקווה שלפחות הפעם הכסף שמגיע למילואימניקים ייכנס בזמן וללא בעיות נוספות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים : "לאחר מספר בדיקות שנערכו עם גורמי המקצוע, הוברר כי אין אפשרות לקבל מפרעה לגמול על שירות המילואים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק