בלבנון ממשיכים להיערך ל"צעדת הנכבה" לעבר הגבול

במערכת הביטחון הכריזו על היערכות מיוחדת לקראת היוזמה בשכנה מצפון לצעוד לעבר הגבול ולעורר שם פרובוקציה, ביום ה"אבל" על תקומת מדינת ישראל. תחנת טלוויזיה בלבנון ממשיכה ללבות את האש ולגייס משתתפים לאירוע. צפו בפרסומת מיוחדת שהוכנה לאירוע

ההיערכות במערכת הביטחון לקראת הפרובוקציות המתוכננות לרגל "יום הנכבה", שיצוין באירועי אבל שונים ביום ראשון הקרוב לרגל ה"אסון" הפלסטיני שבתקומת מדינת ישראל, נמשכת במלוא במרץ – אבל כפי הנראה, לא מתרשמים מכך, במיוחד בצדו השני של גבול הצפון.

גורמים פלסטינים שונים במחנות הפליטים בדרום לבנון מתכוונים לצעוד לעבר הגבול עם ישראל כדי "לממש את זכות השיבה", ומלווים בקמפיין תמיכה מתוקשר שמובילה תחנת הטלוויזיה "פלסטין היום" המשדרת מלבנון ומזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

בשעות האחרונות שידרה התחנה סרטון תעמולה חדש למען הצעדה לעבר גבול ישראל, שמשתתפיה אמורים להגיע לגדר המערכת הסמוכה לכפר מארון א-ראס, ליד מושב אביבים.

בווידאו הבהירו המארגנים כי גם ההיערכות המיוחדת של כוחות הביטחון לרגל אירועי היום אינה מרתיעה אותם, וכשהם מציגים תמונות ומשמיעים סיסמאות מההפגנות השונות במדינות ערב שבהן התחוללו לאחרונה מהפכות – הבהירו כי היעד הבא הוא ישראל.  הסרטון מסתיים בכיתוב: "15 במאי: השיבה לפלסטין".

דיסקין: "זה אתגר לא קטן"

ראש השב"כ היוצא יובל דיסקין נשא היום נאום פרידה שבו התייחס, בין היתר, לניסיונות להבעיר את האזור לרגל יום הנכבה. "אנו עוסקים כעת ב-15 במאי, בהתארגנויות של אנשים לצאת לתהלוכות שיבה או לקריאות לצאת לאינתיפאדה", אמר דיסקין. "אתה רואה מאות אלפי אנשים עושים לייקים (בפייסבוק) לזה, אבל אין לנו אלגורתים שמראה כמה יצעדו בסוף, זה אתגר לא קטן".

גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הורה למפקדי צה"ל להיערך להסלמה אפשרית באזור, לקראת ההכרזה האפשרית על הקמתה של מדינה פלסטינית בחודש ספטמבר הקרוב - וכן לאפשרות שאירועים אלימים יתרחשו כבר ביום שישי הקרוב, במסגרת ציון אירועי יום הנכבה ברשות הפלסטינית.

ברשת: דף "האינתפיאדה השלישית" - הפך לאתר אינטרנט

בינתיים, מתרחבות היוזמות ברשת האינטרנט לארגון תהלוכות הזדהות המוניות לרגל יום הנכבה. בעקבות סגירת דף הפייסבוק של "האינתיפאדה השלישית", הוקם אתר אינטרנט מיוחד תחת אותה הכותרת, ובו משתפים הגולשים החברים קבצי וידאו וקישורים רלוונטיים, הקוראים לפעולות זעם נגד "הכיבוש" וכן להזדהות עם העם הפלסטיני.

לגולשים ניתנת גם האפשרות לשתף את האתר ברשתות החברתיות במטרה לאסוף מה שיותר תומכים לפעולות המחאה. אתר אינטרנט נוסף שמופץ בשבועות האחרונים בין הפעילים הפלסטינים השונים הוא רשת חברתית עצמאית, בה הגולשים משתפים גם כן קישורים, חדשות ומתדיינים ביניהם מה יש לעשות ב"אינתיפאדה השלישית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק