חמאס מאיים: נחטוף עוד חיילים אם לא תהיה התקדמות במו"מ

ארגון חמאס שב לאיים אחרי קולות הפיוס ובריאיון לעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט" אומר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, כי הארגון יחטוף חיילים נוספים אם לא תהיה התקדמות במשא ומתן

חאלד משעל. מאיים לחטוף עוד חיילים (AP)

אחרי סיסמאות הפיוס - שבים בחמאס לאיים: יו"ר הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל מאיים לחטוף חיילים ישראלים נוספים באם לא תחול התקדמות במשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. "ראש ממשלת ישראל הוא האחראי על עיכוב העסקה", תוקף היום משעל בראיון לעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". "אם ישראל לא תפעל, הרי שחמאס יחטוף חיילים נוספים".

"נתניהו סגר את הדלת בפני כל שביב תקווה להשגת התקדמות בעניין הזה", טען משעל בראיון בו התייחס גם לפיוס הפלסטיני, להכרה בישראל וגם לחיסולו של בן לאדן. "אני מתכוון לבקר בקרוב לא רק בעזה - כי אם במדינה הפלסטינית בעזה, רמאללה וירושלים", הבטיח יו"ר הלשכה המדינית של החמאס ודחה פעם נוספת את הדיווחים לפיהם הנהגת הארגון מתכוונת להעביר את משרדיה מדמשק למדינה אחרת.

בחודש שעבר פורסם בביטאון החמאס כי הרגיעה עם ישראל מאפשרת לארגון להיערך לחטיפותיהם של חיילים ישראלים נוספים - במיוחד בשל העובדה שהמגעים בעסקה אינם מתקדמים. עם זאת, במהלך השבוע הודיע משעל כי בחמאס שוקלים למתן את הפעילות הצבאית של הארגון בעקבות הסכם הפיוס עם הפת"ח.

על חיסול בן לאדן: "לארה"ב אין זכות להרוג ערבים ומוסלמים"

ובעקבות הסערה והזעם שעורר החמאס בקרב הבכירים בבית הלבן עם הודעת הגינוי של הארגון לחיסולו של בן לאדן, ניסה משעל להבהיר את עמדת התנועה בראיון. "אנו חלוקים עם ארגון 'אל-קעידה' בעניינים רבים, במיוחד בכל הנוגע להרג חפים מפשע", אמר אך הדגיש: "עם זאת, אין הדבר מעניק לארצות הברית את הזכות להרוג בצורה בלתי חוקית ערבים ומוסלמים. זה בלתי מתקבל על הדעת".

"האופן בו בן לאדן הוצא להורג ונקבר בים פגע במוסלמים ברחבי העולם", הוסיף משעל. "ארצות הברית נלחמת בטרור אותו יצרה במו-ידיה באמצעות הרג חפים מפשע בעירק באפגניסטן ובתמיכתה העיוורת והמתמשכת בישראל - על חשבון העם הפלסטיני".

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק