דיווח: "הגנרל האירני שנחטף ב-2007 מוחזק בישראל"

עלי רזא עסכרי, שעל פי דיווחים זרים ערק למערב ב-2007 וחשף את סודות הגרעין האירניים, נחטף למעשה ע"י ישראל ומוחזק מאז בבית כלא ישראלי - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". "כל הסימנים מראים שעסכרי נמצא בישראל", דווח ב"תחקיר הבלעדי" הפלסטיני

הבכיר האירני שנחטף שב לכותרות: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת היום כי הגנרל האירני עלי רזא עסכרי, סגן שר ההגנה האירני לשעבר, שעל פי דיווחים זרים ערק למערב מרצונו וחשף בחקירותיו בארצות הברית את סודות הגרעין האירניים - מוחזק בבית כלא בישראל.

"עסכרי נחטף באיסטנבול בשנת 2007 על ידי המוסד ומאז מוחזק באחד מבתי הכלא הישראליים", דווח היום בסוכנות הידיעות הפלסטינית. "כל הסימנים מראים על כך שהגנרל האירני שנחטף מטורקיה מוחזק מההתחלה בישראל".

הדיווח הזה, המתפרסם היום כ"תחקיר בלעדי" של סוכנות הידיעות הפלסטינית, מצטרף לדיווחים אחרים שהתפרסמו בחודש ינואר השנה באירן, לפיהם עסכרי נחטף לישראל והוא מוחזק במתקן כליאה, זאת בעקבות המידע הרב שבידיו על תכנית הגרעין האירני. גורמים ביטחוניים בישראל הכחישו אז בתוקף את הדיווח.

אירן דרשה צעדים נגד "המשטר הציוני"

במשטרו של מחמוד אחמדיניג'אד מודאגים מתעלומת מקום הימצאו של עסכרי, שעקבותיו נעלמו לפני ארבע שנים במהלך ביקור בטורקיה. לדברי גורמי ביטחון אירניים קיים חשש ממשי לחייו, לאחר שלא התקבלו דיווחים אודות פעילותו בתקופה האחרונה.

כלי התקשורת באירן דיווחו בראשית השנה כי שלטונות טהרן ביקשו לפנות לאו"ם בתביעה לבדוק את הידיעות על גורלו של המרגל האירני. "מעשיו של המשטר הציוני, שחטף את עסכרי בשיתוף פעולה עם ארצות הברית, מהווה דוגמא לטרור ממלכתי שהוא מבצע ויש לנקוט צעדים מיידים נגד המשטר הציוני בשל כך", אמר בראשית השנה סגן שר החוץ האירני לענייני המזרח התיכון, מוחמד ראוף שייבאני. על פי הדיווח בכלי התקשורת באירן, עסכרי נחטף על ידי המוסד בטורקיה, ב-9 בדצמבר 2006.

מקורות אירניים טענו לאחר חשיפת הפרשה, כי עסכרי שימש מרגל עבור המערב עוד משנת 2003. בדיווחים בכלי תקשורת נטען כי הוא גוייס לשירותי הביון במערב במהלך נסיעות עסקים שערך לחו"ל, ובין היתר נטען כי חלק מחקירותיו נערכו על אדמת גרמניה. מאז חשיפת הפרשה טענה אירן כי הוא נחטף על ידי המוסד הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק