משעל: "נתאם את המאבק בישראל עם פת"ח"

"עכשיו עלינו לקבל החלטות יחד, כפלסטינים", כך אומר היום ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בראיון למגזין "וול סטריט ג'ורנל". משעל הוסיף, בראיון פייסני למדי, כי יתאם עם פת"ח "כיצד לנהל את ההתנגדות, מהי הדרך הטובה ביותר להשיג את מטרותינו, מתי להסלים ומתי לנצור את האש"

ראש הלשכה המדינית של חמאס בדמשק ,חאלד משעל, אומר היום בראיון למגזין האמריקני "וול סטריט ג'ורנל" כי חמאס יקבל החלטות באשר למאבק בישראל, כולל האם ומתי לנקוט באלימות, בשיתוף פעולה עם פת"ח.

"כיצד לנהל את ההתנגדות, מהי הדרך הטובה ביותר להשיג את מטרותינו, מתי להסלים ומתי לנצור את האש, עכשיו עלינו לקבל החלטה יחד, כפלסטינים", אמר בראיון בקהיר.

משעל עמד בראיון מאחורי זכותו של ארגון חמאס למאבק מזוין נגד ישראל. עוד לדבריו, החלטות על "משא ומתן עם ישראל, ממשל מקומי, קשרי חוץ, ביטחון מקומי, התנגדות ועוד", צריכות להתקבל כולן בהסכמה מלאה עם אנשי הרשות הפלסטינית.

עוזריו של אבו מאזן אמרו למגזין כי בשיחות הסגורות שהתנהלו בין התנועות הפלסטיניות לפני חתימת "הסכם הפיוס", הסכים משעל, לפחות לעת עתה, להתנגדות לא אלימה. נביל שעת', עוזרו של אבו מאזן, סיפר כי "הוא אמר, 'זה לא מסתדר שאנחנו ננקוט באלימות ואתם לא'".

משעל הכריז גם על מיתון הפעילות הצבאית בעזה 

משעל, הנמצא בימים אלו בקהיר ומנהל דיונים מרתוניים עם נציגי הפת"ח על מנת להשלים את פרטי הסכם הפיוס שנחתם השבוע, אמר שלשום כי למען הצלחת התהליך - מוכנים בחמאס למתן את הפעילות הצבאית ברצועת עזה.

"למען הפיוס הלאומי אנחנו מוכנים לבלום את ההתנגדות באופן שיעניק הזדמנות לפיוס להצליח", אמר משעל בראיון לתחנת טלוויזיה מצרית. "באשר לניהול קבלת ההחלטות במישור הביטחוני והמדיני - הרי שהדבר נתון בידי אחינו בגדה המערבית כדי לא לקלקל את אווירת הפיוס".

השבוע אמר משעל במהלך טקס ההכרזה על חתימת הסכם הפיוס, כי הוא החמאס "מוכן לעשות הכל על מנת לגרום להצלחת ההסכם". עוד לפני הטקס התעורר ויכוח בין אנשיו של משעל למארגנים המצרים באשר למקום בו יישב משעל בטקס עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת