יום הזיכרון תשע"א: 22,867 חללים

18,361 בני אדם מרכיבים נכון להשנה את רשימת השכול בישראל, מספר שמורכב מ-2,543 יתומי צה"ל, 4,999 אלמנות ועוד הורים שכולים רבים. יום הזיכרון ייפתח הערב בשעה 20:00 בטקס הממלכתי בהרצל, כשמחר תיערך שורה של טקסים ממלכתיים ברחבי המדינה. משרד הביטחון מעמיד מוקד טלפוני לאלו שזקוקים להסעות

רגע לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, פירסמו ביום שישי במשרד הביטחון כי מספרם של הנופלים נכון להיום עומד על 22,867 בני אדם. מהשנה שעברה התווספו 183 חללים לרשימה.

ממשרד הביטחון נמסר כי מספר האלמנות השכולות נכון להיום בישראל עומד על 4,999 נשים. מספר ההורים השכולים הבודדים הוא 4,315, כש-3,252 זוגות הורים שכולים ו-2,543 יתומי צה"ל משלימים את הרשימה העצובה של 18,361 נפשות בסך הכל במשפחת השכול הישראלית.

 

 

על קברי החללים יונחו נר זיכרון, פרחים וסרט "יזכור"

לקראת כניסת השבת האחרונה, אגף המשפחות במשרד הביטחון השלים את ההיערכות הלוגיסטית לקראת יום הזיכרון, כאשר ההערכה הנוכחית מדברת על כמיליון וחצי אזרחים שצפויים להגיע לבתי העלמין ברחבי הארץ.

כחלק מההערכות, יגיעו נציגי היחידה להנצחת החייל לכל אחד מ-22,867 קברי הנופלים, עד מועד הצפירה מחר ב-11:00, זאת כדי להניח את הסמלים הממלכתיים על קברי הנופלים: נר זיכרון, צרור פרחים וסרט "יזכור".

מאז יום הזיכרון של השנה שעברה פועלים ביחידת ההנצחה לשפץ ולתחזק את בתי העלמין הצבאיים השונים, ללטש ולהחליף מצבות פגומות או ישנות ולעשות הכל כדי שכל קברי החללים לא ייראו מוזנחים.

אלו טקסי הזיכרון שיתקיימו ברחבי הארץ

היום בערב תשמע בשעה 20:00 צפירה בת דקה שתושמע בכל רחבי המדינה ותציין את כניסתו של יום הזיכרון. מחר, בשעה 11:00, תשמע צפירה נוספת במהלך טקסי הזיכרון הממלכתיים ברחבי הארץ.

עוד מחר, ייערכו שורה של טקסים ממלכתיים ברחבי הארץ, כאשר הטקס הממלכתי בהר הרצל יהיה במעמד נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. בנוסף, יתקיימו טקסים נוספים ב-43 בתי עלמין צבאיים וליד האנדרטה לחללים הבדואים בצומת המוביל.

הערב ייערך זו השנה השנייה אירוע "שירים לזכרם", האירוע הלאומי המרכזי שיתקיים במעמד שר הביטחון אהוד ברק, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שר הרווחה משה כחלון והרמטכ"ל בני גנץ.

כחלק מהאירוע יופיעו ברחבי הכנסת מירי מסיקה, רמי קליינשטיין, שלומי שבת, יונתן רזאל, רוני דלומי ולהקות חילות החינוך, האוויר והים, זאת לצד אלפי בני המשפחות השכולות ואזרחים. באירוע יונצחו נופלי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה.

כמו כן, כמדי שנה העמיד משרד הביטחון לרשות הציבור מוקד טלפוני לבירור על הסעות לטקסים השונים בטלפון: 03-7776700.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת