קולות אחרים בחמאס: "נמתן הפעילות הצבאית בעזה"

ביום שאחרי חתימת הסכם הפיוס עם הפת"ח, רוצים בחמאס לשמר את ההישג. יו"ר הלשכה המדינית של הארגון אומר היום בראיון לטלוויזיה המצרית כי בחמאס יפעלו "לבלום את ההתנגדות באופן שיעניק הזדמנות לפיוס להצליח"

אחרי הפיוס - קולות אחרים בחמאס? יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, ח'אלד משעל, הנמצא בימים אלו בקהיר ומנהל דיונים מרתוניים עם נציגי הפת"ח על מנת להשלים את פרטי הסכם הפיוס שנחתם כבר אתמול, אומר היום כי למען הצלחת התהליך - מוכנים בחמאס למתן את הפעילות הצבאית ברצועת עזה.

"למען הפיוס הלאומי אנחנו מוכנים לבלום את ההתנגדות באופן שיעניק הזדמנות לפיוס להצליח", אמר משעל בראיון לתחנת טלוויזיה מצרית. "באשר לניהול קבלת ההחלטות במישור הביטחוני והמדיני - הרי שהדבר נתון בידי אחינו בגדה המערבית כדי לא לקלקל את אווירת הפיוס".

אתמול אמר משעל במהלך טקס ההכרזה על חתימת הסכם הפיוס, כי הוא החמאס "מוכן לעשות הכל על מנת לגרום להצלחת ההסכם". עוד לפני הטקס התעורר ויכוח בין אנשיו של משעל למארגנים המצרים באשר למקום בו יישב משעל בטקס עצמו.

בתוך כך התייחס הערב גם ראש ממשלת החמאס בעזה, איסמאעיל הנייה, לחתימה על הסכם הפיוס וליום שאחריו. "חייבים לתרגם את הפיוס הפלסטיני למעשים בשטח בתוך תקופת זמן מוגדרת", אמר הנייה והדגיש: "שחרור האסירים הפלסטינים עומר בראש סדר העדיפויות שלנו. העשייה הפלסטינית המשותפת תביא גם להפלת המצור על עזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת