שר הביטחון ברק: יכולנו לשחרר את שליט ב-2008

שר הביטחון אהוד ברק מאמין שישראל יכלה לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט כבר לפני שלוש שנים, וכי הטעות היא ביצירת מבנה העסקה. בראיון לעיתון "הארץ" הוא טוען שישראל מעולם לא נתנה לצד השני לקבוע שמות בעסקאות מן הסוג הזה. לגבי סכנת הגרעין האירני העריך: "אירן לא תשתמש בפצצה גרעינית נגד ישראל"

"היה אפשר לשחרר את שליט ב-2008" (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק מרגיע את הציבור הישראלי מפני בהלת הסכנה האירנית: לדבריו, "אירן לא תשתמש בפצצת גרעין נגדנו". את הדברים אמר ברק בראיון לעיתון "הארץ". בנושא החייל החטוף גלעד שליט קבע שר הביטחון: "יכולנו לשחרר אותו כבר בשנת 2008".

"אני לא חושב שמישהו יכול להגיד באחריות שניתן לסמוך על משטר האייתוללות באירן", אמר שר הביטחון והוסיף: "אני לא באמת חושב שהם יעשו משהו, אבל אף אחד לא יודע להגיד מה באמת קורה עם ההנהגה שם, אני לא יודע מה עושה הנהגה כזאת שיושבת בבונקר בטהרן".

ברק עוד אמר, "אנחנו עדיין המדינה הכי חזקה במזרח התיכון. אנחנו רואים את הסוף של הדיקטטורות בעולם הערבי וביניהם גם האירנית".

שר הביטחון התייחס גם למהפכה במצרים וטען ש"הסכם השלום בין ישראל ומצרים לא עומד בסכנה מיידית". לגבי המצב בסוריה אמר: "אני חושב שסוריה בסכנה שהמשטר יאבד את השליטה במדינה".

"היה אפשר לשחרר את גלעד שליט כבר לפני שלוש שנים"

ברק התייחס לנושא החייל החטוף גלעד שליט, המוחזק בשבי חמאס. לדעתו "היה אפשר לשחרר את שליט כבר בשנת 2008". הוא העביר ביקורת על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וקבע כי הוא טעה ביצירת מבנה העסקה. "עקבתי כראש אמ"ן אחרי עסקאות קודמות. אנחנו מעולם לא נתנו לצד השני לקבוע שמות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק