פרסום ראשון: כך תיראה המשטרה של יוחנן דנינו

מחר ישלימו המפכ"ל החדש, רב ניצב יוחנן דנינו, יחד עם השר לביטחון הפנים את סבב המינויים לקצונה הבכירה, שיקבע איך ייראו פניה של המשטרה בשנים הקרובות. בין הקצינים שימונו: מפקד מחוז ת"א, מפקד מחוז ירושלים ומפקד המחוז הדרומי. ויש גם מינויים שצפויים לעורר ביקורת

יומיים אחרי שנכנס ללשכת המפכ"ל, ישלים מחר רב-ניצב יוחנן דנינו את סבב המינויים בצהחדש מרת המשטרה, יחד עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. המשטרה בהנהגת דנינו תונהג בידי קצינים צעירים וותיקים כאחד, שביניהם גם אישים הנחשבים שנויים במחלוקת בקרב מגזרים שונים.

אחד המינויים, שלא צפוי להתקבל בהתלהבות יתרה בחוגי הימין, הוא של ניצב ניסו שחם, הזכור מהביקורת הבוטה שמתח נגד המתנחלים בימי פינוי גוש קטיף, למפקד משטרת ירושלים.

הכרעה שתתקבל רק מחר בבוקר תהיה באשר לזהותו של מפקד משטרת תל אביב החדש, כשהבחירה תהיה בין תת-ניצב דני חן, שהספיק לפרוש מהמשטרה וייתכן שיוחזר לשורותיה, לבין תת -ניצב אהרון אקסול.

מפקד המחוז הדרומי החדש יהיה תת-ניצב יוסי פריינטה, שיועלה לדרגת ניצב. כך יהיה גם באשר לתת-ניצב רוני עטיה, שימונה למפקד מחוז הצפון. אליהם מצטרף תת-ניצב זוהר דביר שיועלה גם כן לדרגת נציב, וישמש מפקד מחוז.

תת-אלוף ירון בארי מצה"ל יחליף את מדיו ויגויס למשטרה. הוא יקבל דרגת ניצב, וימונה לראש אגף משאבי אנוש. סגן המפכ"ל הבא יהיה ניצב ישראל יצחק, שהוא ויתר הקצינים החדשים ישרתו לצד הניצבין הוותיקיים - נסים מור, ראש אגף המבצעים, ובנצי סאו מפקד מחוז המרכז – שיישארו בתפקידיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת