דיווח באירן: "מטוסי חיל האוויר הישראלי נערכו בעירק"

תחנת טלוויזיה בטהרן מדווחת כי מטוסים של חיל האוויר הישראלי התרכזו בבסיס צבאי אמריקני בעירק, לקראת צאתם לתקיפה בשטח הרפובליקה האסלאמית של אירן. בישראל לא אישרו את הפרטים: "צה"ל אינו מגיב על פעילות מבצעית", נמסר

למתח הרב שמורגש במזרח התיכון ובעולם כולו, אחרי חיסולו של אוסמה בן לאדן, הצטרפה אחר הצהריים ידיעה נוספת השופכת עוד שמן למדורה. לפי דיווחי רשת הטלוויזיה האירנית PRESS TV המשדרת מטהרן, מטוסי קרב ישראלים מתרכזים בבסיס חיל האוויר האמריקני בעירק – לקראת תקיפה בשטח הרפובליקה האסלאמית.

לפי הדיווח, את המידע מסר לרשת הטלוויזיה האירנית איש דת שיעי בעירק, המקורב לארגון הטרור של מוקטדה א-סדר, בעל קשרים ענפים עם הדרג הבכיר בטהרן ומי שמתנגד לנוכחות הצבאית האמריקנית בעירק.

נמסר כי הצי האווירי הישראלי כולל מטוסי קרב מסוגים F15 ,F16  ,F18, F22 ועוד. אותו מקור טען כי הם ערכו בשבוע האחרון תמרונים ותרגילים ליליים, שלדבריו מעידים על ההכנות שעורכת ישראל לקראת תקיפה באירן וכן כדי לשבש את מערכות המכ"מ שלה, כדי לפגוע במטרות בעומק שטחה.

למרות הטענות, הדגישו גם בטלוויזיה של אירן כי עד כה לא ניכר כל סימן להתגברות המתח ברפובליקה האסלאמית, וגורמים רשמיים שם אמרו כי הם אינם יכולים לאשר את הפרטים. מדובר צה"ל נמסר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי פרטי הדיווח אינם מוכרים להם, וכי "צה"ל אינו נוהג להגיב על פעילות מבצעית".

גם האמריקנים הצטרפו לשורת ההכחשות, בהודעה שנמסרה בנושא מטעם הפנטגון.

בקיץ דווח: מטוסי קרב ישראלים נערכו בסעודיה

בחודש יוני האחרון דיווחה סוכנות הידיעות האירנית על פעילות של צה"ל על אדמת סעודיה. על פי הדיווח אז, שמהימנותו אינה ברורה, מטוסים של חיל האוויר הישראלי נחתו בבסיס צבאי בסעודיה ופרקו שם ציוד צבאי. הסוכנות האירנית טענה הבסיס בעיר תבוק יהפוך לבסיס קדמי של הישראלים לתקיפת מדינות איסלאמיות. בתגובה לדיווח נמסר גם אז מדובר צה"ל כי "חיל האוויר אינו מפרט את פעילותו המבצעית".

הדיווח שהגיע מסוכנות הידיעות האירנית "פארס" ציטט אתר אינטרנט איסלאמי, שדיווח על נחיתת המטוסים בעיר תבוק, שבצפון מערב הממלכה הסעודית. לטענת האירנים, מי שאחראי על העיר תבוק ומנהל את שיתוף הפעולה עם ישראל הוא הנסיך פאהד בן-סולטאן. "היחסים הסודיים בין ישראל לבין סעודיה הפכו לשיחת היום בקרב תושבי תבוק", דיווחו בסוכנות. עוד על פי הדיווח, בעת הנחיתה בוטלו טיסות של מטוסים אזרחיים באזור. נוסע באחת הטיסות סיפר כי איש לא סיפק הסבר לביטול, וציין שהרשויות פיצו את הנוסעים בכסף, ואף שיכנו את הנוסעים "בבתי מלון של ארבעה כוכבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת