חמאס: אין קשר בין מדינה פלסטינית להכרה בישראל

בארגון העזתי מדגישים כי חתימת הסכם הפיוס עם הפת"ח - אין משמעותה שינוי בעמדה כלפי ישראל. סגן יו"ר הלשכה המדינית, מוסא אבו מרזוק, אומר הבוקר: "מרבית מדינות ערב לא מכירות ביישות הציונית... על הקהילה הבינלאומית לבחון את סוגיית ההכרה בישראל". על היום שאחרי הפיוס: "יש להגיע להסכמה על ניהול המאבק באויב"

מוסא אבו מרזוק. "לא נכיר בישראל" (חדשות 2)

בחמאס שבים ומדגישים כי הפיוס הפנים-פלסטיני לא עתיד לשנות דבר בכל הנוגע ליחס כלפי ישראל: סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק אומר הבוקר כי ההסכם בין חמאס לפת"ח כלל לא יביא להכרה של הארגון העזתי בישראל, וכי שתי התנועות עמלות בימים אלו על גיבוש הסדר שיתוף הפעולה הביטחוני בין השתיים - גם בגדה המערבית.

"אנחנו עם שחי תחת הכיבוש", אמר אבו מרזוק בראיון לעיתון "אל-חייאת" הלונדוני, בתשובה לשאלה האם ייפסק שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל באם חמאס ישולב במנגנוני הביטחון בגדה. "נדון בסוגיה הזאת באמצעות המסמך המצרי", הוסיף בכיר חמאס ובחר שלא להרחיב בנושא.

"להגיע להסכמה על אופן המאבק באויב"

"לחמאס יש עמדה עקרונית - והיא שאנחנו לא מכירים ביישות הציונית", הוסיף אבו מרזוק. "הזכויות שלנו עודן נגזלות, ועל כן לא הגיוני שנכיר ביישות הציונית - משום שהדבר יבוא על חשבון אדמותינו הגזולות ועמנו. יש להגיע להסכמה פנים-פלסטינית על האופן בו יש לנהל את המאבק באויב הציוני".

"אין שום קשר בין ההכרה בישראל להקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית", הדגיש אבו מרזוק. "מרבית מדינות ערב לא מכירות ביישות הציונית, ומשתפות פעולה עם הקהילה הבינלאומית...על הקהילה הבינלאומית לבחון את סוגיית ההכרה בישראל".

בתוך כך, נמשכת ההיערכות ברשות הפלסטינית לחתימת הסכם הפיוס. "אל-חייאת" דיווח הבוקר מפי מקורות פלסטיניים כי ראש הלשכה המדינית של החמאס חאלד משעל יגיע כבר היום לקהיר על מנת לדון עם הבכירים המצרים בהסכם הפיוס. נציגי הפלגים יגיעו מחר לבירת מצרים על מנת להיערך לחתימה על ההסכם. אמש דווח כי בקהיר ביקר לאחרונה גם רמטכ"ל חמאס, אחמד אל-ג'עברי, שם דן בסוגיית שליט.