מושל שכם: "החסידים ניסו לחטוף נשק משוטרים פלסטיניים"

הפלסטינים מביאים גרסה חדשה לאירועי קבר יוסף ביום ראשון, בהם נהרג בן יוסף לבנת ז"ל מאש שוטרים פלסטינים. מושל שכם אמר כי החסידים שנכנסו למתחם הקבר ללא תיאום, אף ניסו לחטוף נשק מהשוטרים במקום. הצעירים ממשיכים לטעון שנורו ללא סיבה

מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ממשיכים לחקור, בשיתוף צה"ל, את אירוע הירי בקבר יוסף ביום ראשון, בו נהרג הצעיר בן יוסף לבנת ז"ל מאש שוטרים פלסטיניים. זאת לאחר שהוא ומספר חסידי ברסלב ניסו לחדור למתחם הקבר בשכם, ללא תיאום מול הצבא.

כשמנסים לברר מה בדיוק אירע שם, זה תלוי כמובן את מי שואלים. החסידים שנורו, ואחד מהם עדיין מאושפז במצב קשה, טוענים כי הותקפו ללא סיבה וכי מדובר בפיגוע של ממש.

גורמים פלסטיניים בכירים אמרו עוד ביום ראשון לקצינים בצה"ל כי האירוע היה בגדר "תקלה" שתיחקר, אך היום אמר לראשונה מושל העיר שכם, כי קבוצת החסידים פרצה למתחם ללא אישור - ואף ניסתה לחטוף נשק מהשוטרים הפלסטיניים שהיו במקום.

בכל מקרה, הקבוצות שמגיעות למתחם הקבר ללא תיאום מבהירות כי ימשיכו לעשות את הדבר. בצה"ל קראו כבר ביום ראשון לחדול מהמעשה, והזכירו כי הצבא עורך ביקורים ותפילות במקום בתיאום עם הרשות הפלסטינית.

לבנת: "שום תקלת תיאום לא יכולה להצדיק רצח" 

"בן יוסף ז"ל היה בחור חייכן, איש משפחה שמח שאהב את ארץ ישראל וכל אדם באשר הוא" - כך אמרה הבוקר שר התרבות והספורט, לימור לבנת, בריאיון ראשון מאז נרצח אחיינה בקבר יוסף בליל החג.

"אנחנו משפחה קטנה, וגם כשאחי חזר בתשובה שמרנו על קשר הדוק וחם. נועם אחי הקים משפחה גדולה לתפארת, עם הרבה אחיינים ועוד נכדים ונינים להוריי", אמרה לבנת בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. לבנת סיפרה כי אחיה החליט לקרוא לאחיינה על שמו של שלמה בן יוסף, מי שהיה היהודי הראשון שהועלה לגרדום על ידי הבריטים. "כמו ששלמה בן יוסף מסר את נפשו על ארץ ישראל, כך עשה גם בן אחי - הוא מסר את נפשו לארץ ישראל כשניסה להתפלל בקבר יוסף למען ארץ ישראל", לדברי לבנת.

השרה לבנת, שנתמכת מדבריהם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, מגדירה את מותו של אחיה כרצח לכל דבר. "שום תקלת תיאום לא יכולה להצדיק רצח", אמרה. "אמנם לא כל הדברים נחקרו, אבל הם הגיעו לקבר יוסף על מנת להתפלל בערב החג. הם לא היו חמושים ולא ניסו לפגוע באף אחד".

לדבריה של לבנת, העובדה שהפלסטינים מתרצים את הירי של השוטרים כחוסר תיאום היא תירוץ וניסיון להתחמק מהאמת. "הם כבר היו בתוך המכוניות שלהם, השוטרים התקרבו אליהם וירו עליהם מטווח כמעט אפס", סיכמה לבנת.

הפצוע הקשה יצא מכלל סכנה

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עדיין מאושפזים שניים מהפצועים מפיגוע הירי בערב החג בקבר יוסף. יומיים לאחר הפיגוע, סיפר ד"ר בועז תדמור כי אחד הפצועים, שמצבו הוגדר בתחילה אנוש, יצא מכלל סכנה.

"הפצוע הקשה יותר עבר הלילה ניתוח, ומצבו כעת מוגדר קשה. עם זאת, אני שמח לבשר שחייו אינם נמצאים בסכנה", סיפר לחדשות 2 ד"ר בועז תדמור, המשנה למנהל בית החולים. ד"ר תדמור הוסיף כי מצבו של הפצוע השני מוגדר בינוני. "שניהם צריכים להגיד ברכת הגומל, הקליעים פספסו בסנטימטרים איברים חיוניים. אני מקווה שיחזרו במהרה למשפחותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק