השרה לימור לבנת: "בן יוסף מסר נפשו על ארץ ישראל"

לאחר שאיבדה את בן אחיה מירי שוטרים פלסטינים בקבר יוסף בערב החג השני, סיפרה השרה לימור לבנת על בן יוסף לבנת ז"ל. "אחייני אהב את הארץ, אהב את האדם ואהב את האמונה. הוא מסר את נפשו על ארץ ישראל". לגבי טענות הפלסטינים על הכניסה ללא תיאום, אמרה לבנת כי "שום חוסר תיאום לא מצדיק את הרצח"

"בן יוסף ז"ל היה בחור חייכן, איש משפחה שמח שאהב את ארץ ישראל וכל אדם באשר הוא" - כך אומרת שר התרבות והספורט, לימור לבנת, בריאיון ראשון מאז נרצח אחיינה בקבר יוסף בליל החג.

"אנחנו משפחה קטנה, וגם כשאחי חזר בתשובה שמרנו על קשר הדוק וחם. נועם אחי הקים משפחה גדולה לתפארת, עם הרבה אחיינים ועוד נכדים ונינים להוריי", אמרה לבנת בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. לבנת סיפרה כי אחיה החליט לקרוא לאחיינה על שמו של שלמה בן יוסף, מי שהיה היהודי הראשון שהועלה לגרדום על ידי הבריטים. "כמו ששלמה בן יוסף מסר את נפשו על ארץ ישראל, כך עשה גם בן אחי - הוא מסר את נפשו לארץ ישראל כשניסה להתפלל בקבר יוסף למען ארץ ישראל", לדברי לבנת.

"הם נרצחו כי הם יהודים"

השרה לבנת, שנתמכת מדבריהם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, מגדירה את מותו של אחיה כרצח לכל דבר. "שום תקלת תיאום לא יכולה להצדיק רצח", אמרה. "אמנם לא כל הדברים נחקרו, אבל הם הגיעו לקבר יוסף על מנת להתפלל בערב החג. הם לא היו חמושים ולא ניסו לפגוע באף אחד".

לדבריה של לבנת, העובדה שהפלסטינים מתרצים את הירי של השוטרים כחוסר תיאום היא תירוץ וניסיון להתחמק מהאמת. "הם כבר היו בתוך המכוניות שלהם, השוטרים התקרבו אליהם וירו עליהם מטווח כמעט אפס", סיכמה לבנת.

הפצוע הקשה יצא מכלל סכנה

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עדיין מאושפזים שניים מהפצועים מפיגוע הירי בערב החג בקבר יוסף. יומיים לאחר הפיגוע, סיפר ד"ר בועז תדמור כי אחד הפצועים, שמצבו הוגדר בתחילה אנוש, יצא מכלל סכנה.

"הפצוע הקשה יותר עבר הלילה ניתוח, ומצבו כעת מוגדר קשה. עם זאת, אני שמח לבשר שחייו אינם נמצאים בסכנה", סיפר לחדשות 2 ד"ר בועז תדמור, המשנה למנהל בית החולים. ד"ר תדמור הוסיף כי מצבו של הפצוע השני מוגדר בינוני. "שניהם צריכים להגיד ברכת הגומל, הקליעים פספסו בסנטימטרים איברים חיוניים. אני מקווה שיחזרו במהרה למשפחותיהם".