הפצוע מקבר יוסף יצא מסכנת חיים

יומיים לאחר שנורה בקבר יוסף על ידי שוטרים פלסטינים, יצא הפצוע שמצבו הוגדר בתחילה אנוש מכלל סכנה. "הוא וחברו שנפצע בינוני צריכים להגיד ברכת הגומל. הקליעים פספסו רק במעט איברים חיוניים בגופם. אני מקווה שישתחררו במהרה לביתם ויחזרו למשפחותיהם", כך אמר ד"ר בועז תדמור מבית החולים בילינסון

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עדיין מאושפזים שניים מהפצועים מפיגוע הירי בערב החג בקבר יוסף. יומיים לאחר הפיגוע, סיפר ד"ר בועז תדמור כי אחד הפצועים, שמצבו הוגדר בתחילה אנוש, יצא מכלל סכנה.

"הפצוע הקשה יותר עבר הלילה ניתוח, ומצבו כעת מוגדר קשה. עם זאת, אני שמח לבשר שחייו אינם נמצאים בסכנה", כך סיפר המשנה למנהל בית החולים. ד"ר תדמור הוסיף כי מצבו של הפצוע השני מוגדר בינוני. "שניהם צריכים להגיד ברכת הגומל, הקליעים פספסו בסנטימטרים איברים חיוניים. אני מקווה שיחזרו במהרה למשפחותיהם", סיכם ד"ר תדמור.

בפיגוע נהרג בן יוסף לבנת ז"ל, בן אחיה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת. טרם לוויתו של בן יוסף, אמרה השרה כי מי שפגעו בבן אחיה היו מחבלים במסווה של שוטרים פלסטינים.

בכירים פלסטינים לקציני צה"ל: "תקלה"

צה"ל ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים משתפים פעולה בחקירת אירוע הירי הבוקר בקבר יוסף, בו נהרג בן יוסף לבנת, בן אחיה של השרה לימור לבנת, וחבריו נפצעו מירי של שוטרים פלסטיניים. זאת, לאחר שהגיעו למתחם הקבר ללא תיאום עם הצבא. כמה מהצעירים שהגיעו לשכם הבוקר עוכבו לחקירה במשטרה ושוחררו אחר הצהריים למעצר בית.

עם חקירת התקרית, הודו בכירים ברשות הפלסטינית בפני קציני צה"ל שמדובר בתקלה. תא"ל ניצן אלון, מפקד אוגדת איו"ש, אמר מוקדם יותר היום כי "פתחנו בחקירת האירוע, ונערכת בדיקה גם בשכם. יש מספר עצורים. מתקיימות כניסות סדורות ומאובטחות לקבר יוסף והן יימשכו".

השוטרים ניסו להרחיק אותם מהקבר - וירו

מחקירת האירוע עולה כי בערב החג הגיעה קבוצה של חמישה עשר צעירים יהודים למתחם קבר יוסף כאמור, ללא תיאום עם הצבא. חלק מהם נשארו במכוניותיהם וחלק נכנסו לתפילה.

הצעירים, חסידי ברסלב, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו לעברם יריות אזהרה אך כשהצעירים לא שעו לקריאותיהם, פתח אחד השוטרים הפלסטינים באש חיה שממנה נהרג אחד הצעירים ועוד 4 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק