המתפלל שנפצע בפיגוע בקבר יוסף עדיין בסכנת חיים

מצבו של אחד המתפללים שנפצעו בפיגוע בקבר יוסף אתמול מוסיף להיות אנוש. הוא מורדם ומונשם בבית החולים בילינסון ועדיין נשקפת סכנה לחייו. בפיגוע בו נהרג אתמול בן יוסף לבנת, אחיינה של השרה לימור לבנת, נפצע גם קטין באורך בינוני ואדם נוסף ששוחרר לביתו

מוסיף להיות אנוש מצבו של אחד הפצועים מהפיגוע אמש בקבר יוסף בשכם. לפצוע נשקפת סכנת חיים והוא מורדם ומונשם בבית החולים בילינסון.

בפיגוע שבו נהרג בן יוסף לבנת ז"ל, נפצעו עוד שניים, אחד מהם קטין, מצבו בינוני והפצוע הנוסף שוחרר לביתו.

אחד המתפללים שחזר: "השוטר צעק אללה הוא אכבר"

"נכנסנו לקבר, הכל היה כרגיל, נותנים נשיקה לקבר. איך שאנחנו יוצאים החוצה, אנחנו נכנסים לרכב ורואים את הרכב של הנרצח עוקף אותנו", כך שחזר אתמול י', אחד המתפללים בקבר יוסף, שהגיע לשם יחד עם בן יוסף לבנת, בן 24, שנהרג מירי שוטרים פלסטינים.

הוא המשיך, "פתאום אחד השוטרים שולף את הנשק, נותן ירייה לתוך השמשה האחורית וצועק אללה הוא אכבר". המשטרה מחפשת אחר י' וחבריו כדי להבין מה בדיוק אירע שם היום. אך הם מעדיפים להמשיך ולהסתתר.

"חשבנו שהוא רק איבד הכרה, ירו גם על הרכב שלי", המשיך י'. הפלסטינים טוענים מצידם שהנושא עדיין נמצא בבדיקה, אבל ל-י' יש כבר מוסר השכל מהאירוע הקשה: "פעם הבאה להשתדל לדבר עם הצבא ולתאם".

בכירים פלסטינים לקציני צה"ל: "תקלה"

צה"ל ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים משתפים פעולה בחקירת אירוע הירי הבוקר בקבר יוסף, בו נהרג בן יוסף לבנת, בן אחיה של השרה לימור לבנת, וחבריו נפצעו מירי של שוטרים פלסטיניים. זאת, לאחר שהגיעו למתחם הקבר ללא תיאום עם הצבא. כמה מהצעירים שהגיעו לשכם הבוקר עוכבו לחקירה במשטרה ושוחררו אחר הצהריים למעצר בית.

עם חקירת התקרית, הודו בכירים ברשות הפלסטינית בפני קציני צה"ל שמדובר בתקלה. תא"ל ניצן אלון, מפקד אוגדת איו"ש, אמר מוקדם יותר היום כי "פתחנו בחקירת האירוע, ונערכת בדיקה גם בשכם. יש מספר עצורים. מתקיימות כניסות סדורות ומאובטחות לקבר יוסף והן יימשכו".

השוטרים ניסו להרחיק אותם מהקבר - וירו

מחקירת האירוע עולה כי אתמול לפנות בוקר הגיעה קבוצה של חמישה עשר צעירים יהודים למתחם קבר יוסף כאמור, ללא תיאום עם הצבא. חלק מהם נשארו במכוניותיהם וחלק נכנסו לתפילה.

הצעירים, חסידי ברסלב, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו לעברם יריות אזהרה אך כשהצעירים לא שעו לקריאותיהם, פתח אחד השוטרים הפלסטינים באש חיה שממנה נהרג אחד הצעירים ועוד 4 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק