המתפלל משחזר: "השוטר צעק אללה הוא אכבר"

הסתננות לילית לקבר יוסף שבשכם גבתה היום מחיר יקר. בן יוסף לבנת, תושב ירושלים ואב לארבעה, נרצח ביריות של שוטר פלסטיני כשיצא ממתחם הקבר. שלושה צעירים נוספים נפצעו, וקיים חשש לחייו של אחד מהם. הערב י', אחד המתפללים שניצל מהירי, מתאר את הנסיעה שהסתיימה באסון

"נכנסנו לקבר, הכל היה כרגיל, נותנים נשיקה לקבר. איך שאנחנו יוצאים החוצה, אנחנו נכנסים לרכב ורואים את הרכב של הנרצח עוקף אותנו", כך שחזר היום י', אחד המתפללים בקבר יוסף, שהגיע לשם הבוקר יחד עם בן יוסף לבנת, בן 24, שנהרג מירי שוטרים פלסטינים.

הוא המשיך, "פתאום אחד השוטרים שולף את הנשק, נותן ירייה לתוך השמשה האחורית וצועק אללה הוא אכבר". המשטרה מחפשת אחר י' וחבריו כדי להבין מה בדיוק אירע שם היום. אך הם מעדיפים להמשיך ולהסתתר.

"חשבנו שהוא רק איבד הכרה, ירו גם על הרכב שלי", המשיך י'. הפלסטינים טוענים מצידם שהנושא עדיין נמצא בבדיקה, אבל ל-י' יש כבר מוסר השכל מהאירוע הקשה: "פעם הבאה להשתדל לדבר עם הצבא ולתאם".

בכירים פלסטינים לקציני צה"ל: "תקלה"

צה"ל ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים משתפים פעולה בחקירת אירוע הירי הבוקר בקבר יוסף, בו נהרג בן יוסף לבנת, בן אחיה של השרה לימור לבנת, ו-4 מחבריו נפצעו מירי של שוטרים פלסטיניים. זאת, לאחר שהגיעו למתחם הקבר ללא תיאום עם הצבא. כמה מהצעירים שהגיעו לשכם הבוקר עוכבו לחקירה במשטרה ושוחררו אחר הצהריים למעצר בית.

עם חקירת התקרית, הודו בכירים ברשות הפלסטינית בפני קציני צה"ל שמדובר בתקלה. תא"ל ניצן אלון, מפקד אוגדת איו"ש, אמר מוקדם יותר היום כי "פתחנו בחקירת האירוע, ונערכת בדיקה גם בשכם. יש מספר עצורים. מתקיימות כניסות סדורות ומאובטחות לקבר יוסף והן יימשכו".

השוטרים ניסו להרחיק אותם מהקבר - וירו

מחקירת האירוע עולה כי לפנות בוקר הגיעה קבוצה של חמישה עשר צעירים יהודים למתחם קבר יוסף כאמור, ללא תיאום עם הצבא. חלק מהם נשארו במכוניותיהם וחלק נכנסו לתפילה.

הצעירים, חסידי ברסלב, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו לעברם יריות אזהרה אך כשהצעירים לא שעו לקריאותיהם, פתח אחד השוטרים הפלסטינים באש חיה שממנה נהרג אחד הצעירים ועוד 4 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק