נתניהו: "דורש לנקוט צעדים נגד המפגעים"

ראש הממשלה נתניהו גינה הערב בחריפות את תקרית הירי הבוקר בקבר יוסף בשכם, בה נהרג בן יוסף לבנת ונפצעו עוד ארבעה חסידי ברסלב, מאש שוטרים פלסטיניים. "מעשה נפשע כנגד מתפללים יהודים שהיו בדרכם לתפילה", אמר רה"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא הערב הודעה, בה הוא מגנה בחריפות, כלשונו, "את הרצח של בן יוסף לבנת".

נתניהו דורש מהרשות הפלסטינית לנקוט "צעדים קשים כנגד המפגעים שביצעו את המעשה הנפשע כנגד מתפללים יהודים שהיו בדרכם לתפילה". עוד לפי ההודעה, ראש הממשלה שוחח עם שרת התרבות והספורט לימור לבנת, הביע את השתתפותו העמוקה בצערה, וביקש "לחזק את ידי המשפחה, ברגעים הקשים שעוברים עליה".

מחקירת האירוע עולה כי לפנות בוקר הגיעה קבוצה של חמישה עשר צעירים יהודים למתחם קבר יוסף כאמור, ללא תיאום עם הצבא. חלק מהם נשארו במכוניותיהם וחלק נכנסו לתפילה.

הצעירים, חסידי ברסלב, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו לעברם יריות אזהרה אך כשהצעירים לא שעו לקריאותיהם, פתח אחד השוטרים הפלסטינים באש חיה שממנה נהרג אחד הצעירים ועוד 4 נפצעו.

השרה לבנת: "רצחו את בן אחי בדם קר" 

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הביעה זעזוע כבד ממותו של אחיינה, בן יוסף לבנת, היום בקבר יוסף, מירי שוטר פלסטיני. לבנת אמרה על אחיינה: "בחור שכל מטרתו בערב החג השני של פסח הייתה להתפלל, נרצח בדם קר באופן מתועב והותיר אישה וארבעה יתומים".

בתום טקס ההלוויה סיפרה כיצד שמעה את הבשורה הקשה: "התעוררתי בבוקר, רבקה אמו התקשרה אליי וסיפרה לי שהוא נרצח על ידי מחבל מחופש לשוטר פלסטיני. זה רצח בדם קר. בן יוסף הלך עם כמה יהודים להתפלל, ופשוט רצחו אותו כי הם היו יהודים. אדם שרק עשה טוב. קשה לתפוס את הדברים האלה".

"האחיין הפרטי שלי, הקורבן האישי, הלוואי יהיה הקורבן האחרון", סיכמה השרה. אביו של בן יוסף לבנת אמר: "נקמה איננה רלוונטית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק