השרה לימור לבנת: "רצחו את בן אחי בדם קר, כי הוא היה יהודי"

שרת התרבות והספורט הביעה זעזוע מרצח אחיינה, שהניח אחריו אישה ו-4 יתומים, בתקרית הירי הבוקר עם שוטרים פלסטיניים. עשרות משתתפים במסע ההלוויה יידו אבנים והציתו מכוניות של פלסטינים כחלק מפעולות "תג מחיר". השר ברק: "מגנה בחריפות את הרצח". אביו של בן יוסף לבנת: "נקמה איננה רלוונטית"

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הביעה זעזוע כבד ממותו של אחיינה, בן יוסף לבנת, היום בקבר יוסף, מירי שוטר פלסטיני. לבנת אמרה על אחיינה: "בחור שכל מטרתו בערב החג השני של פסח הייתה להתפלל, נרצח בדם קר באופן מתועב והותיר אישה וארבעה יתומים".

בתום טקס ההלוויה סיפרה כיצד שמעה את הבשורה הקשה: "התעוררתי בבוקר, רבקה אמו התקשרה אליי וסיפרה לי שהוא נרצח על ידי מחבל מחופש לשוטר פלסטיני. זה רצח בדם קר. בן יוסף הלך עם כמה יהודים להתפלל, ופשוט רצחו אותו כי הם היו יהודים. אדם שרק עשה טוב. קשה לתפוס את הדברים האלה".

"האחיין הפרטי שלי, הקורבן האישי, הלוואי יהיה הקורבן האחרון", סיכמה השרה. אביו של בן יוסף לבנת אמר: "נקמה איננה רלוונטית".

מאות בני אדם הגיעו להלווייה שנערכת בהר הזיתים, בהם גם שר החינוך גדעון סער, יו"ר הכנסת רובי ריבלין, חברי הכנסת אופיר אקוניס, ניסים זאב ועוד. במהלך מסע ההלוויה שיצא הבוקר בשעה 11:00 מאלון מורה, מקום מגוריו של אביו של בן יוסף, החלו עשרות משתתפים ליידות אבנים לעבר תושבים פלסטינים בחווארה וכן הציתו כמה כלי רכב במסגרת פעולות "תג מחיר". המשטרה והצבא ירו גז מדמיע בניסיון לפזר את המפגינים.

שר הביטחון אהוד ברק גינה בחריפות את האירוע וכינה אותו "רצח". בהודעה שיצאה מלשכתו נאמר: "השר ברק הנחה את צה"ל לבדוק את ההתרחשויות ודורש מהרשות הפלסטינית לחקור את האירוע במהירות ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים מול מבצע הירי. שר הביטחון אמר כי אף תקלת תיאום אינה יכולה להצדיק אירוע מסוג זה וירי על חפים מפשע".

מהומות במתחם קבר יוסף

לאחר התקרית בה נהרג בן יוסף לבנת, החלו צעירים פלסטינים להתאסף בשטח קבר יוסף, מקום האירוע. על פי דיווחים שהגיעו מהאזור, הצעירים ניסו ליידות אבנים על כוחות צה"ל, והבעירו צמיגים. דיווח על ניסיון הצתת מתחם הקבר הופרך.

היום לפנות בוקר הגיעה קבוצה של יהודים במספר כלי רכב לקבר יוסף, במטרה להתפלל בו. עם הגיעם למקום, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים, שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו באוויר. אחרי שהמתפללים לא שעו לאזהרות השוטרים הפלסטינים, החל אחד מהם לירות לעבר כלי הרכב.

המתפללים נמלטו מהמקום לבסיס צבאי הסמוך להר ברכה, שם קיבלו טיפול ראשוני ממד"א וצה"ל. מותו של לבנת נקבע במקום. באירוע נפצעו ארבעה מתפללים נוספים, מתוכם שניים פונו לבית החולים בילינסון ושניים נוספים קיבלו טיפול בשטח, מאחר ונפצעו באורח קל.

כוחות הביטחון הפלסטינים מדווחים כי השוטר שירה לעבר המתפללים נעצר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק